Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
BotlandBotland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebne rozwiązanie (wciśnięcie klawisza) elektromagnes ??

23 Kwi 2009 22:32 1726 5
  • Poziom 13  
    Witam

Potrzebuje namiary na „elektromagnes?” Który był by w stanie po podaniu napięcia 9-12V wykonał ruch rzędu 5 mm i zasymulował naciśnięcie przycisku na urządzeniu elektroniczny.
    Np. klawisz w laptopie. W grę wchodzi tylko rozwiązanie fizyczne bez ingerencji w urządzenie.

Elektromagnes małej mocy (wystarczającej to tego typu zastawania) oraz tani
    Jeśli zna ktoś dobry sklep z takimi rzeczami proszę o namiary.
    Odpada też wykonanie amatorskie

A może jest coś innego do tego typu zadań?
    Wystarczy moc potrzebna do nacisku na klawisz w laptopie
    I dobrze by był, aby było to stosunkowo tanie rozwiązanie do 20 max 30zł

Pozdrawiam
    Za pomoc obiecuje punkciki:)

A siłownik zamka centralnego od auta.

Da rade go ruszyć na bateryjce 12V?
    Np. taki:
    http://link_skasowałem

Proszę nie umieszczać linków do aukcji internetowych/plików tymczasowych itp. - Regulamin. Link skasowałem. [c_p]
  • BotlandBotland
  • Poziom 24  
    Witaj.
    Zajżyj na tą stronę. Duży wybór.
    http://www.astat.com.pl/content/view/438/287/

Dodano po 1 [minuty]:

A konkretnie zerknij na tego PDF'a
    http://www.astat.com.pl/component/option,com_...id,1134/chk,91c75ccc40aa8d074356c634acd0397b/

Dodano po 5 [minuty]:

Odnośnie wykonania "amatorskiego" to możesz zrobić sobie takie urządzenie ze starego przekaźnika.
    Przekaźniki, które maja dźwigienkę przesuwającą blaszki styków. Masz gotowe urządzenie. Wystarczy zdjąć obudowę i zdemontować blaszki.
    Jeśli ta klawiatura jest niskoskokowa jak w laptopach, to ruch powinien być wystarczający.

Ale nasuwa mi się inne rozwiązanie.
    Czy w tym laptopie masz może wejście PS2?
    Można bybyło podpiąć emulator klawiatury i naciskac wirtualne klawisze.

MOJE ROZIWĄZANIE:
    Ja osobiście to bym za 15 zł kupił klawiaturę na USB, wyrwał bebechy i zwierał styki elektronicznie.
    Nawet jak klawiatura jest membranowa, to gdzieś ta matryca jest podpięta, wystarczy sam kontroler.
    Zwierałbym konkretne piny ze sobą a całośc podpiął do USB laptopa.

Według mnie najbardziej eleganckie rozwiązanie.

Pozdrawiam.

Dodano po 2 [minuty]:

jumixx napisał:
    A siłownik zamka centralnego od auta.

A te klawisze od laptopa to tak ciężko chodzą, ze musisz używac aż takiej siły? Tym siłownikiem to byś klawisz wbił do srodka :)
  • BotlandBotland
  • Poziom 13  
    Dziękue za kila sugestii.
    Ale mam takie jeszcze pytanko

Znalazłem do kupienia elektomagnes na 6V
    Pytanie tylko czy nie bedzie zbyt słaby
    Na fotce widać że posiada sprężynkę, więc jakąś siłą dysponuje :D a czy podając mu 9V „jeśli to wytrzyma” zwiększy się jego moc?
    Oto fotka:
    Potrzebne rozwiązanie (wciśnięcie klawisza) elektromagnes ??
  • Poziom 24  
    jumixx napisał:
    Pytanie tylko czy nie bedzie zbyt słaby
    A co ma popychać/pociągać ?
    Jeśli klawisz laptopa to "na moje oko" wystarczy.

jumixx napisał:
    czy podając mu 9V „jeśli to wytrzyma” zwiększy się jego moc?

To 50%, może się grzać(a potem przepalisz uzwojenie). Chwilowo(w piku) to jest szansa, że wytrzyma. Moc? Znaczy siłę? Owszem, ale proponuję abyś wziął sobie kilka odważników laboratoryjnych i sprawdź jaką siłę musisz przyłozyć aby wykonac dane zadanie. Mając takie informacje będzie Ci łatwiej szukać. Przyjmij sobie, że 98g = 1N.
  • Poziom 10  
    Witam.
    Proponowałbym wykorzystać cewkę z zaworu hydraulicznego.
  • Poziom 12  
    Mam kilka kamerek Aiptek usb, które mogą pracować w trybie , zdjęcia, nagrywanie video, nagrywanie audio.

Kamerka ma wbudowaną pamięć 8GB.

Po przełączeniu mechanicznym przełącznikiem w tryb zdjęcia i przytrzymaniu przycisku z boku, kamerka włącza się w tryb video/photo i mogę robić zdjęcia w rozdzielczości 5Mpx, naciskając klawisz migawki.

Ale po zrobieniu serii zdjęć, chcę je zgrać przez kabel mini usb do peceta i po podłączeniu kamerki do peceta, przechodzi ona automatycznie w tryb usb pendrive i jest widoczna jako dysk usb z plikami.

Pliki zgram, skasuję
    ale znów muszę wcisnąć tryb video/photo (niebieska dioda się zaświeca).

Czyli mam 2 przyciski do zdalnego sterowania i kilka kamer, do jednoczesnej obsługi.

Podłączenie do każdej i włączanie trybu video/photo, a następnie wciskanie migawki odpada.

Dodatkowo te kamerki mają wbudowane aku i wymagają ładowania przez to same gniazdo mini usb.

Ponieważ gniazda usb w pececie nie są wydajne prądowo, aby podłączyć te kamerki przez huby usb do pecety. stąd planuję użycie hubów aktywnych do ładowania kamerek ( one też niestety wyłączą kamerki z trybu video/photo).

Rozebrałem jedną kamerkę i chciałem aby zastąpić 2 klawisze membranowe, załączaniem przez Arduino z GPIO, ale szkoda mi rozbierać i przerabiać każdą.

Podobnie zrezygnowałem z planów zastąpienia aku wewnętrznego zasilaczem.

Ale problem pozostaje.

5 kamerek, przełączenie trybu ładowania/ połączenie z pecetem jako usb drive >
    do trybu video/audio, to wciśnięcie 10 klawiszy ( tryb video/photo załącza się po przytrzymaniu klawisza ok. 1-2 sekundy)

Opisane rozwiązania to:
    elektromagnes
    servo

a mój plan to hydraulika
    i 2 układy plastikowych, cienkich wężyków znanych z kroplówki, rozdzielonych z głównego węzła, sterowanego pompką hydrauliczną, propwadzonych oddzielnie do każdej kamerki ( plus mocowanie i hydrauliczny siłownik na końcu).

Ok, szczelność układu jest problemem, ale układ będzie sterowany jednym silnikiem ( pompowanie/ zwalnianie)
    i teraz szukam elementu wykonawczego na końcach wężyków, typu pompowany bąbelek lub wysuwany pręcik
    + obudowa i zamocowanie tych wężyków, aby wszystko grało i sterowanie było powtarzalne, stabilne i szczelne.

Jeżeli ktoś zna podobne rozwiązanie lub wie gdzie nabyć elementy, będę wdzięczny za odpowiedź
    (cena też ma znaczenie, bo kamerki sa tanie)