Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RTC4513 jak pod[iąć do mikrokontrolera?

mario06 24 Kwi 2009 00:26 698 2
  • #1 24 Kwi 2009 00:26
    mario06
    Poziom 15  

Mam takie pytanie jak się z komunikować/komunikować z układem RTC4513. Pomijam informacje zawarte w ubogim ogólnodostępnym opisie tego układu, które mi po prostu nie wystarczają. Jak ten układ podpiąć do mikrokontrolera(docelowo ma byc to Atmega168, ale tu chodzi bardziej o to jaki szeregowy system jest tu wykorzystywany i o dwukierunkowość pinu data). Co to wogóle ten pin STD.P. I takie pytanie czy istnieje możliwość jakiegoś generowania sygnału 1Hz służącego do generowania z tego RTC. Oraz jak odczytywać i zapisywać dane do/z RTC. Z góry dziękuje za pomoc.

• #2 24 Kwi 2009 09:11
    szelus
    Specjalista - Mikrokontrolery

Tutaj masz dokładną instrukcję.

A tak na przyszłość - zobacz to. ;)

• #3 24 Kwi 2009 12:38
    mario06
    Poziom 15  

Wielkie dzięki. W google szukałem ale nie pod takim hasłem :D .

A takie jeszcze jedno pytanie stosując atmege168 jaki wykorzystać system komunikacji szeregowej z RTC4513 ? Robić to programowo czy jakoś zaprzęgnąć np. spi i jeśli to jak połączyć to w całość by nie wysyłać danych z uc do siebie samego? Kompletnie żadnego pomysłu nie mam by w łatwy sposób to zaprzęgnąć do pracy. Myślałem nad spi w rtc ramki są 4 bitowe na to mam jakiś pomysł poprzez zapis/odczyt calości(prawie całości), jedynie ta komunikacja dwukierunkowa.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME