Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana licznika - Audi A4 - brak kontrolki airbag i inne...

Pawellll 24 Kwi 2009 05:53 4133 5
  • #1 24 Kwi 2009 05:53
    Pawellll
    Poziom 10  

Kupiłem nowy (używany) licznik z auta rocznik 96 1.8 o numerze 8D0 919 033C miał kodowanie 00142 zmieniłem na 00042 jakie miałem w stary liczniku o numerze 8D0 919 034B moje Audi to 1.6 '97.

Zmieniłem kodowanie na takie jakie miałem w starym liczniku niby miało pomóc ale po zmianie kodowanie bez zmian czyli:
    1.Nie zapala się kontrolka airbag (żarówka ok),
    2.Nie działa brzęczyk po wyciągnięciu kluczyka na włączonych światłach,
    3.Przy wykonywaniu test elementów licznika VAG'iem nie słychać gongu,
    4.Na klimatronku kanał 49 wskazanie -60.
    Proszę o podpowiedz co mogę jeszcze sprawdzić żeby zaczęło wszystko poprawnie działać? Obejdzie się bez kopiowania pamięci licznika?

0 5
  • #2 05 Maj 2009 17:40
    krych14
    Poziom 10  

Oj kolego niewiadomo czy będziesz mógł wogóle wykorzystać ten licznik ale poczekaj może ktoś bardziej doświadczony ci podpowie

0
  • #3 05 Maj 2009 18:05
    janusz2008
    Poziom 33  

Liczniki są zgodne UK NSI na 93-56. Pytanie czy kupiłeś sprawny?.

0
  • #4 05 Maj 2009 21:47
    Pawellll
    Poziom 10  

Licznik kupiony na 100% sprawny. Rok temu pożyczyłem licznik od kolegi, który miał auto 1.8 95 rok i po podłączeniu miałem dokładnie takie same objawy jak opisałem wyżej ale wtedy nie miałem jeszcze VAG'a także sądziłem, że zmiana kodowania pomoże rozwiązać problemy ale niestety wychodzi na to, że kodowanie nic nie zmieniło. Podejrzewam, że należałoby skopiować pamięć ze starego licznika i wgrać do nowego i wtedy prawdopodobnie zaczęłoby działać wszystko jak należy ale niestety nie mam dostępu do odpowiedniego sprzętu żeby taka operację wykoanać. Jak macie jeszcze jakieś pomysły to proszę pisać...

0
  • #5 05 Maj 2009 22:04
    romoo
    Użytkownik obserwowany

Możesz wylutować ze starego i wlutować do nowego bez programatora, lutownica mile widziana.

0
  • #6 10 Maj 2009 07:55
    Pawellll
    Poziom 10  

No lutowanie niestety odpada ponieważ licznik wymieniam bo stary ma błąd pamięci i na wyświetlaczu kilometrów dziennych jest dEF także przelutowałbym pamięć z błąd...

Problem został rozwiązany tzn. licznik, który kupiłem nie podpasował ponieważ pojawiały się problemu które wyżej opisałem. Skończyło się na tym, że dałem swój stary licznik do naprawy tzn. wgrali mi nowy program do licznika i komunikatu dEF już nie ma. Reasumując w moim przypadku samo przełożenie licznika nie pomogło.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo