Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy ktoś wie jaki to alarm samochodowy ?

flybird 24 Kwi 2009 12:33 2682 4
  • #1 24 Kwi 2009 12:33
    flybird
    Poziom 2  

Moja centralka ( dokładana ) normalnie żywcem przypomina Legendforda. Nie za duża czarna pucha ! I nie wiele przewodów ( tylko czujki ultra dźwiękowe przez przekaźnik Cr-2 ) , dokładany centralny ( chyba dokładany ) bo działa z pilota tylko :-) . Pilot żywcem przypominający legendforda ( te takie jajeczko z przyciskami 2-ma ) .

W załącznikach zapodaje fotki mojego pilota/centralki :

- Czy ktoś wie jaki to alarm samochodowy ?
    -Czy ktoś wie jaki to alarm samochodowy ?

Co jeszcze mogę dodać :

1. Pilot sprawny na 100% (wczoraj sprawdzałem u fachmanów )
    2. Bateria wymieniona w pilocie
    3. Alarm reaguje na ukryty przycisk
    4. Mogę włączyć i wyłączyć tryb serwisowy ( przy zapłonie ok.5 sek. trzymam przycisk serwisowy i piknie syrenka i dioda się zapali = stan serwisowy )
    5. Zamek centralny przy wyłączonym trybie serwisowym działa bez zarzutów tj. Zamyka kiedy włączę zapłon , otwiera kiedy go wyłączę.
    6. Próbowałem opisy od Legendforda ale nie działa

// Uzupełnienie:

uff uporałem się . Otóż w programowałem pilot po przez trzymanie przycisku ukrytego i przekręcaniu stacyjka do oporu, aż pilot dał znać ;-) zamyka mi ... tylko teraz muszę ustalić co to za model, abym mógł go w jakiś sposób ustawić - POMOŻECIE ?

Może ktoś z Was wie co to za alarm ? Bo nie mam do niego instrukcji i nie wiem jak w nim programować dodatkowe funkcje. - chodzi o funkcje blokady zapłonu i automatycznego zamykania zamków podczas zapłonu i ich otwierania podczas wyłączania zapłonu.

Właściciel wcześniejszy nic mi nie powiedział o rodzaju tego alarmu i nazwy. Zwracam się do Was , gdyż jesteście na pewno specjalistami w tej dziedzinie.

W skald owego alarmu wchodzi :

Centralka
    pilot
    syrenka
    ukryty przycisk serwisowy

Tak jak pisałem w programowałem jakimś cudem pilot , ale nie wiem jak włączyć w nim funkcje , bo przecież do tego potrzeba nazwy alarmu :(

0 4
  • #2 25 Kwi 2009 07:09
    daduszeryf
    Poziom 28  

Cześć.Zobacz czy na płytce drukowanej nie ma napisu TX300 lub TX320 lub coś z TX.Bo mnie to wygląda na alarm z tej serii.Ewentualnie zrób fotkę płytki PCB.

0
  • #3 25 Kwi 2009 08:08
    hobbyelektronik
    Poziom 27  

Obudowa jest na pewno od Maszczyka KM-31,
    http://www.maszczyk.pl/katalog.php?kat=20&szczegoly=275&strona=&key=
    Sam kiedyś robiłem układ antyporwaniowy, na wygląd identyczny z Twoim alarmem , odróżnia go jedynie złącze .
    Ja stosowałem 2 wtyki razy 6 pin.
    Generalnie jest to polski wyrób, może ktoś na forum pozna swoje dzieło.

Powodzenia.........

0
  • #4 25 Kwi 2009 20:12
    flybird
    Poziom 2  

A więc spec na rzut oka powiedział mi , że to alarm serii Frodo. Stwierdził to po fakcie obejrzenia obudowy oraz wejsc 4 pin + 8 pin.

W tej chwili nie mogę sprawdzić czy to działa, gdyż samochód stoi na warsztacie.

Spróbuję dokumentacji z Frodo. Zobaczymy czy pomoże jak nie, to postaram się pstryknąć fotkę płytki.

Ale wstępnie dziękuję Wam za zainteresowanie się tematem.

0
  • #5 15 Lis 2009 14:06
    fle
    Poziom 10  

Witam, mam podobny problem dla tego dopisuje sie tutaj.
    Potrzebowal bym dobrac pilota do alarmu, ktorego centralke przedstawiam na zdjeciach:

Zdjecie1
    Zdjecie2
    Zdjecie3
    Zdjecie3
    Zdjecie4

Nie wiem jaki to alarm, nie odnalazlem nigdzie zadnego napisu/nazwy.
    Nie ma czujnikow ruchu(no chyba ze ktos zdemontowal).
    Ale jest sterownik do centralnego zamka - a na nim naklejka: LED SAS-631AT.

Na obudowie centralki alarmu naklejka(jak metka sklepowa) z napisem $4 01 00
    Wiecej moge powiedziec tyle ze jest dioda na "wlaczniku drzwi"(wlacznik co normalnie zalaczal oswietlenie wewnatrz), syrena, dioda LED na desce rozdzielczej(pewnie sygnalizujaca dzialanie alarmu)
    W sumie zalezy mi tylko na sterowaniu z pilota zamkiem centralnym, choc nie ukrywam ze jak by caly alarm dzialal to tez bym sie cieszyl. Prosciej dobrac i dostroic pilota, niz bawic sie w cala elektryke od nowa. Z tym ze nie wiem jakiego pilota szukac ?
    Bede wdzieczny za wszelakie informacje.

0
  Szukaj w 5mln produktów