Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet Miniterm podgrzewanie wody użytkowej

koczis_ws 02 Paź 2014 12:48 6351 41
    biniu292
    Poziom 18  
    Cóż mogę Ci więcej rzec?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
    biniu292
    Poziom 18  
    A mocno musiałeś ich "molestować" ?
    koczis_ws
    Poziom 27  
    Nawet nie, bo okazało się, że oni również sprzedają części zamienne.
    Wcześniej o tym nie pomyślałem bo sądziłem, że będzie ciężko, ale jak znalazłem numer tel. i zadzwoniłem to po krótkiej rozmowie z miłą panią było załatwione. Przesyłka przyszła na drugi dzień.
    biniu292
    Poziom 18  
    A Ty już takie psy na nich powiesiłeś ...
    Ted11
    Poziom 10  
    Witam
    Właśnie miałem identyczny problem. Udało mi się kupić sprawny sterownik na OLX.pl za 180zł. Pomyślałem również, że mógłbym zregenerować mój sterownik wymieniając ten transformator zapłonowy ZIG 2. W związku z tym mam prośbę o udostępnienie namiarów na serwis który sprzedaje tą część.
    Pozdrawiam
    koczis_ws
    Poziom 27  
    I znowu odgrzewam temat bo mam nastepny problem z tym piecem (niestety jeszcze działa, ale po tych 13 latach powoli myślę o wymianie na nowy). Niestety w Krakowie nie działa dofinansowanie na wymianę starego pieca gazowego na nowy jeśli w mieszkaniu nie ma pieca węglowego do likwidacji ???. A w sąsiednich gminach dawali takie dofinansowanie.
    Ale nic to.
    Problem pojawił sie jakiś czas temu. Wyświetlił się błąd E4 (czujnik temperatury). Zlokalizowałem szybko usterkę polegającą na złamaniu się przewodu czujnika z powodu przegrzania i skruszenia izolacji. Zesztukowałem ten uszkodzony fragment przewodu nowym kablem i wszystko zaczęło pracować normalnie.
    Teraz znowu pojawił się ten sam błąd, więc wiedząc co może być przyczyną dokonałen takiej samej naprawy. Piec ruszył, ale wskazania temperatuty na wyświetlaczu zaczęły wariować. Zaczął na zimnym pokazywać temp. 50 stopni, ale działał. Nagle pokazał temp. 65 st. i nie chciał się zapalić po odkręceniu wody. Wyłączyłem zasilanie i po kilknastu sek. włączyłem. Wskazanie spadło i piec się uruchomił. Po kilku takich zabawach zdiąłem obudowę, odłączyłem czujnik, pojawił się błąd E4, włączyłem czujnik błąd zniknął ale wskazanie temp. spadło do 25 st. i praktycznie niewiele się zmienia po podgrzaniu. Jak mierzę rezystancję czujnika to zmienia się przy zmianie temperatury. Ale dziwne bo rezystancję da się zmierzyć tylko przy jednej biegunowości omomierza. Czyżby w tym piecu nie było czujnika NTC tylko jakiś inny ? Czy winny jest ten czujnik ? Nie chcę narazie kupować czujnika bo jest stosunkowo drogi, a puki co piec działa tylko wyświetla bzdury.
    Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
    bro2004
    Poziom 27  
    Ntc do wymiany. Kosztuje koło 40zl...