Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Micra K11 94r. klimatyzacja samodzielny montaż

24 Kwi 2009 15:48 2808 1
  • Poziom 11  
    Mam taką micre , rocznik 94. Wizualnie wszystko wygląda na gotowe do podłączenia klimatyzacji , powyprowadzane są prawie wszystkie wtyczki elektryczne . Mówie prawie , gdyż nie mogę zlokalizować wtyczki odpowiedzialnej za załączenie elektrycznego sprzęgła klimatyzacji.
    Znalazłem za to 2 kable , jeden na 4 piny , drugi na 2 piny koło wlewu płynu do spryskiwaczy.. Jak można dojść do tego czy jeden z tych kabli załączy mi kompresor ?? Kompresor klimy który mam jest od micry z 1997r i jest tam inna wtyczka klimy....

Ponadto mam pytanie odnośnie przekaźników. Jeden oznaczony w puszcze ACC jednoznacznie wskazujący na klimę , już kupiłem i zamontowałem do auta. Pozostało mi tez jedno wolne gniazdo z napisem IDLE UP. Od osoby która sprzedała mi cześci do klimatyzacji dowiedziałem się ze może to być przekaźnik odpowiedzialny za zwiększenie prędkości obrotowej silnika biegu jałowego w momencie włączenia klimatyzacji , jednak nie jest to pewna informacja..Czy tak może być i czy pod względem elektrycznym czekają mnie jeszcze jakieś niespodzianki , np oprocz bezpiecznika w kabinie kierowcy też musze wpinać jakiś przekaźnik ??

Czy faktycznie moze tam występować taki < IDLE UP >przekaźnik i czy jest on niezbędny do uruchomienia klimatyzacji ?
  • Poziom 21  
    Witaj !

Tak, być może to jest właśnie to ...

Samo słowo wskazuje na podniesienie obrotów...
    Zresztą zobacz na zagrzanym silniku włącz sobie swiatła to
    będziesz miał taki sam efekt :)

A co do rozpiski kostek i przekaźników to polecam Workshop-a , dobry program.