Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Funai TV2000 MK2 zniekształcony obraz

24 Kwi 2009 19:12 1752 15
  • Poziom 9  
    Witam, mam na warsztacie telewizor Funai TV2000 MK2. Po włączeniu telewizora nie ma obrazu dźwięk jest. Po dłuższym czasie kineskop zaczyna świecić na zielono obraz jest zniekształcony. Następnie po kilkunastu minutach miga kolor obraz jest nadal zniekształcony zwężony w poziomie, że tak powiem "pływa" Jeżeli ktoś wie co to może być proszę o pomoc.
  • Moderator TV
    Jakie jest napięcie +B? Powinno wynosić około 113V. Jeśli jest zaniżone, sprawdź w zasilaczu STK7348, ewentualnie kondensator w gasiku C171 3n3.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Dzięki nie mam schematu punkt +B, gdzie mogę znaleźć
    Pozdrawiam
  • Moderator TV
    Nie mam pod ręką schematu tego TV,ale napięcie +B możesz zmierzyć w zasilaczu na kondensatorze elektrolitycznym 47uF lub 100uF (nie pamiętam) /160V.
  • Poziom 43  
    bogred napisał:
    Nie mam pod ręką schematu tego TV,ale napięcie +B możesz zmierzyć w zasilaczu na kondensatorze elektrolitycznym 47uF lub 100uF (nie pamiętam) /160V.

Trza jeszcze wiedzieć co to jest B+.
    Może zaznacz mu strzałkami.
  • Poziom 9  
    Znalazłem C 161 na zasilaczu o kondensator wartości 100uF/160V a napięcie wynosi 6V

Moderowany przez mirex:

Dopisek usunąłem.
    Kolega LeDy jest pomocny, nawet bardzo, proszę popatrzyć dokładniej na jego dane. Na przyszłość uwagi osobiste proszę kierować na PW!

• Moderator TV
    Coś nie tak z Twoim miernikiem! Chyba, że zapomniałeś włączyć TV. Jeśli "kineskop zaczyna świecić na zielono obraz jest zniekształcony", to napięcie to musi wynosić co najmniej kilkadziesiąt V. Może mierzysz nie w tym miejscu, bo tam obok jest stabilizator 6V. Zmierz na tym kondensatorze i jeśli napięcie jest wyrażnie mniejsze niż 113V, Zapewne będziesz musiał wymienić STK7348. Jest w zasadzie nie do dostania chyba, że jakieś "zmiotki", ale możesz go zastąpić STK73410II po niewielkich przeróbkach. Do kupienia http://www.lewandowscy.pl/sklep/advanced_search_result.php?keywords=stk73410
    Powodzenia!
  • Poziom 9  
    Witam. Napięcie +B zmierzyłem wynosi 118V czy to normalne.
    Pozdrawiam
  • Moderator TV
    Mniej więcej. Mogą być tętnienia. Sprawdź elektrolity w zasilaczu, przede wsztstkim te na 160V i na 300V.
  • Pomocny post
    Moderator TV
    No i pamiętaj o sprawdzeniu C171 3n3, jeśli nie był wymieniany. Siedzi tam taka niebieska pastylka koło radiatora z STK7348 i zazwyczaj jest peknięta, nadpalona. Trzeba go wymienić.
    Powodzenia!
  • Poziom 9  
    Witam
    Ciąg dalszy do mojego poprzedniego tematu dotyczącego TV FUNAI TV2000 MK2. Koledzy wymieniłem STK7348 wszystkie elektrolity w zasilaczu jak również kondensator 3n3/1500V. Nic to nie pomogło. Nadal obraz jest zniekształcony w pionie, po włączeniu TV nic nie widać po kilku minutach kineskop zaczyna świecić na zielono i jest zwężony w poziomie. Następnie obraz czarno-biały z prześwitami kolorów. Dodam jeszcze, że słychać piszczenie chyba z trafopowielacza. Może ktoś miał podobny problem.
    Pozdrawiam

Moderowany przez Mirek Z.:

Dwa tematy scaliłem, kilka innych postów jest w koszu. Ile jeszcze tematów Kolega założy o tym TV, zamiast kontynuować jeden wątek?
    Regulamin forum dotyczy wszystkich użytkowników - Kolega chyba zapomniał się z nim zapoznać.
    Ostrzeżenie - p.10.5 regulaminu.

• Poziom 30  
    Ściągnij cewki odchylające z kineskopu i je dokładnie obejrzyj. Często się wypalały.
  • Moderator TV
    Jeśli jest zwarcie w cewkach, powinien mocno grzać się tranzystor WN. Sprawdź!
  • Poziom 9  
    Sprawdziłem, faktycznie jest mocno gorący.
  • Moderator TV
    To może być zwarcie w cewkach. Zdejmij i obejrzyj. Możesz włączyć TV przy zdjętych cewkach i obserwować, ale na ten czas zmniejsz UG2 do min.
    Powodzenia