Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Firefox i nie wyświetlanie miniatur.

24 Kwi 2009 20:47 6118 6
  • Poziom 12  
    Problem może nie jakiś straszny, ale upierdliwy. Otóż Firefox 3.0.1 ( a prędzęj i 3.1 beta) nie wyświetla mi miniaturek jak np. ikony filmów na youtube, albo obrazów w wyszukiwaniu w google. Opcja automatycznego pobierania obrazków jest włączona, zastanawia mnie jeszcze ustawienie javy. Co ciekawe IE wyświetla mi je bez problemu. Moja konfiguracja: Neo 1 mb, XP+SP 3, Java ver 6, Eset Smart Security, Ad-Aware 8.0.4 , Zone Alarm 8.0.2. Za pomoc z góry dziękuję!
  • Poziom 28  
    Zainstaluj ver. 3.0.9.

A tą ver 3.1 masz w wersji beta - więc chwilowo do wydania oficjalnej wer. mogą być różne usterki.

Ale moim zdaniem możesz spróbować, jeżeli masz zainstalowane wszystkie wymagane dodatki multimedialne i przede wszystkim jave, wyłączyć chwilowo a czas testu firewall Zone, antywirka ESET oraz antyszpiega ad-ware.
    Zobaczymy czy czasem nie blokują wyświetlania.
  • Poziom 12  
    Wersja Mozilli to cały czas 3.0.9 (źle napisałem w poprzednim poście). Z tymi dodatkami multimedialnymi to jest różnie, nie mam ich za wiele pozainstalowanych... Ale przed neostradą łacząc się z netem za pomocą komórki jako modemu nie było tego problemu. Niestety wyłaczenie firewalla i antyszpiega nie pomogło, przy czym Eseta nie dało sie wyłączyć jedynie ograniczyć jego usługi (filtrowanie ruchu sieciowego {zapora}, ochronę plików w czasie rzeczywistym i ochronę antywirusową i antyspyware).
  • Poziom 28  
    Powiem szczerze, że u mnie z następującymi wtyczkami:

Shockwave flash 10.0
    RealPlayer LiveConnect
    RealPlayer Version Plugin
    Mozzila Default Plugin
    Java PLatform SE 6 U11
    Java PLatform SE 6 U13

działa poprawnie.

W systemie masz zainstalowany jakiś bezpośredni program do odtwarzania anim flash?

A poza tematem masz zainstalowanego ESET'a to po co jeszcze Zone Alarm ? ESET wystarczy.
  • Poziom 12  
    Tak, poinstalowałem wtyczki, nic nie dało. Nawet w about:config zmieniałem konfiguracje "plugin.default_plugin_disabled". Nawet odpaliłem firefoxa na xp bez eseta, zone alarma i ad-warea. Bez zmian. Nie rozumiem za bardzo o jaki systemowy flash player chodzi, jak instaluje internet to zawsze staram się na wejściu zainstalować Adobe Flash Playera. Może to ustawienia mozilii w about:config jest kluczem ale opcje są napisane jak dla mnie dosyć niedostępnie. Być może w usługach administarcyjnych systemu coś jest nieuruchomione, bądż jakaś inna pierdółka w systemie, przyczym przypominam ,ze IE działa bez zarzutu. A jeśli chodzi o dodatkowego firewalla to bodajże na tym forum gdzieś przeczytałem, ze dobrze jest jak jakiś antywirus z wbudowaną zaporą jest wspomagany dodatkowym firewallem. Dorzucę jeszcze zrzut jak to wygląda:

https://obrazki.elektroda.pl/15_1240829461.jpg
  • Poziom 12  
    Zainstalowałem wersję framework 3.5. Z Firefoxem 2.0 już tak robiłem. Nic. Kiedyś świeża instalacja firefoxa pokazywała mi charakterystycznym puzzlem że brakuje jakiejś wtyczki, teraz tego właśnie nie mam. Przyczym żebyśmi sie nie zrozumieli, same obrazy czy video odpalają się tylko mozilla nie wyświetla ich miniatur. Nie próbowałem jeszcze opery, ale zaraz to zrobię.

Dodano po 51 [minuty]:

No dziwne, dziwne i nielogiczne. Dobra, szkoda czasu i nerwów, Opera mi się spodobała i działa bez zarzutów. Niemniej dzięki !