Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Clarion PU-9716A problem z poprawnym odczytem pamięci 93C46

baks 24 Kwi 2009 21:14 2610 4
  • #1 24 Kwi 2009 21:14
    baks
    Poziom 21  

Witam wszystkich na forum i dziękuję za zainteresowanie tematem. Mój problem polega na tym, że chciałbym odczytać pamieć w w/w radyju i nie jestem do końca pewnien czy jest to pamięć ze zwykłą organizacją wyjść czy "przestawioną pinologią". Odczytałem ją zwykłym programatorem Versa Prog jako 93C46 x 16 ponieważ na pamiątce jest taki symbol i niby wszystko ok tylko jka na moje oko zapis trochę dziwny 00: FFFF 4230 4219 FFFF ..... FFFF. Moja wątpliwość powastała ponieważ na płycie obok pamięci jest wymalowane jak "byk" S2914 a ta jak mi wiadomo jest już pamięć rootate. Miałem już odpuścić ale po włożeniu radia z orginalnym wsadem odczytanym moim programatorem na wyświetlaczu zamiast ostatniej próby wprowadzenia kodu mam - - - - . Z góry dziękuję za za wszelkie podpowiedzi dotyczące tego radia. NIE PYTAM O KOD

Radyjko fabrycznie zamontowane w aucie Saab 900S

0 4
  • Pomocny post
    #2 25 Kwi 2009 07:01
    adrian1201
    Poziom 29  

Witam
    wydaje mi sie ze masz tam rotate ale to łatwo sprawdzić w radiu masa zasilania jest w innym miejscu niż w normalnej pamięci miernik i po problemie

0
  • #3 25 Kwi 2009 09:32
    baks
    Poziom 21  

Dzięki za szybko odpowiedź. Faktycznie jest to pamięć rotate. Ale jak się okazało po zrobieniu "przejściówki" z pinami mój programator odczytał to samo. Okazuje się, że czyta też pamięci odwrócone. Mam jeszcze jednak pytanie. Czy to co odczytał jest to poprwany zapis. Zapis w pierwszym poście. Pozdrawiam

Dodano po 27 [minuty]:

Analizując posty i dostępne dumpy sądzę, że przy próbie odczytu bez krosowania pinów uszkodziłem zawartośc pamięci i stąd mój problem. Tak więc zwracam sie z prośbą o pomoc przy postawieniu tego radia na nogi ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć orgninalnego zapisu dla tego radia. Mam nadzieję, że w pamięci nie ma zapisanego VINU czy jakiegoś innego numeru ID samochodu. Pozdrawiam i z góry dziękuję.

0
  • Pomocny post
    #4 25 Kwi 2009 10:12
    damiancz
    Moderator Radia Samochodowe

Co prawda dokładnie tego radia nigdy nie robiłem więc na pewno nie wiem czy pomogę :idea: ale robiłem 9715A

I w tamtym też jest zapisane tylko parę komórek , nie ma żadnych informacje o VIN itp.

Tak że odczyt wydaje się częściowo przynajmniej dobry różnica to że w 9715A co robiłem zaczyna się AA AA 32 46 76 00 i dalej same FF {można spróbować tak zmodyfikować}

0
  • #5 25 Kwi 2009 13:11
    baks
    Poziom 21  

Radio rusza na w/w organizacji podobnie jak w PU-9715A. Tylko żeby radio poprosiło o kod po błędnych wprowadzeniach pomimo resetu licznika błędów trzeba przy włączani przytrzymać klawisz BAND. Mnie niestety nie udało się postawić go na orginalnym wsadzie odpalił dopiero na zapisie: AAAA 1111 76 00 FFFF ......... > Pozdrawiam i dziękuje za podjęcie tematu.

0
  Szukaj w 5mln produktów