Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

paski na lcd telewizor lcd Toshiba REGZA 40 XF351p

studioreklam 24 Kwi 2009 22:53 11877 11
  • #1 24 Kwi 2009 22:53
    studioreklam
    Poziom 2  

witam
    posiadam tv lcd toshiba 40 cal full hd. jednak ma widoczny zaraz po wlaczeniu defekt w postaci jasnych o roznych odcieniach paskow pionowych po lewej stronie ekranu lcd, ktore sie pojawiaja na jakis czas i pozniej znikaja, czasami wystarczy lekki nacisk kciukiem na gorze lub spodzie obudowy tv i paski niekiedy, lub na dluzej znikaja i tv chodzi normalnie. jednak na nastepny dzien po wlaczeniu znow sa paski na lewej stronie monitora i znow trzeba naciskac w te miejsca aby zniknely, mysle ze chodzi tu o jakies styki ekranowe, ktore trzeba poprawic na obrzezach lcd skoro niewielki nacisk na krawedz zewnetrzna tv powoduje zmiany.
    Mam pytanie: czy da sie to jakos naprawic, i jaki bylby koszt naprawy tej usterki? Czy mozna te styki jakos naprawic samemu.
    Prosilbym o pilna odpowiedz

0 11
  • #2 24 Kwi 2009 23:36
    Macosmail
    Poziom 33  

Witam. Oddać TV na gwarancję, a jeśli nie ma to będzie problem bo jest to defekt już samej matrycy lub połączeń przy samym "szkle". Tak czy inaczej nie ma możliwości skutecznej naprawy bez wymiany panelu. Pozdrawiam.

1
  • #3 26 Kwi 2009 12:56
    studioreklam
    Poziom 2  

Otrzymałem odpowiedz od jednego z punktów napraw: jeżeli przyczyna leży na łączeniu taśm w matrycy to nie jest to do usunięcia, ale jeżeli po stronie sterowania to tak.
    Jak wobec tego odróznić, jeszcze przed dostarczeniem tego tv do naprawy, aby na darmo nie trudzić się z transportem?

-1
  • #4 26 Kwi 2009 13:01
    stanislaw piechucki
    Poziom 36  

Reaguje na nacisk więc to uszkodzenie mechaniczne, nie sterowanie, tak?. Powodzenia.

0
  • #5 26 Kwi 2009 13:06
    satgal
    Poziom 40  

Jak coś mamy doradzić to musisz napisać czy jest na gwarancji czy nie. Na gwarancji to taka naprawa matrycy jest poza zakresem przewidzianym przez producenta.

0
  • #6 26 Kwi 2009 14:57
    studioreklam
    Poziom 2  

Niestety nie jest juz na gwarancji. Któryś z mechaników powiedział mi, ze tam trzeba cos piłować, nie wiem o co chodzi może o dojście do tych taśm lcd. Tak myslę, czy by sie nie dało prowizorycznie tego naprawić/ustawić, jesli to styki, włożyć coś co to unieruchomi, albo żeby to tam wewnątrz unieruchomić, chociaż tyle zeby dało sie oglądać bez naciskania.
    Drugie pytanie, to szukałem w Internecie, ale nigdzie nie mogłem znależć podobnej matrycy do tego tv. Bardzo trudno z zakupem odpowiednich matryc do toshiby.

0
  • #7 26 Kwi 2009 17:27
    satgal
    Poziom 40  

Jeżeli jest po gwarancji to można popróbować matrycę naprawić ale musi to robić osoba z doświadczeniem która się na tym zna a ona nie będzie na niej robić eksperymentów z piłowaniem, grzaniem, klejeniem. Co się tyczy zakupu matrycy to taka która by czekała na klijenta w sklepie musiała by kosztować więcej niż cały nowy TV na gwarancji dlatego ich nie ma w sprzedaży. Te które czasami ktoś sprzedaje to są z jakąś wadą większą lub mniejszą odrzucone w produkcji TV lub w sewisie gwarancyjnym.

-1
  • #8 26 Kwi 2009 21:37
    na kozlowce
    Spec od TV

Od kiedy to można naprawić matrycę LCD? Połączenia tak, od strony sterowania.
    pozdrawiam

0
  • #9 26 Kwi 2009 22:02
    Macosmail
    Poziom 33  

Witam. Nie wiem jak wyglądają tek paski, ale jeżeli są to kreski o szerokości jednego subpiksela (kolorowe) to o skutecznej naprawie można zapomnieć. A jeżeli są to szerokie pasy może połączenie TCON->Driver wtedy są jakieś szanse na naprawę, ale jeżeli połączenie Driver->LCD to niestety nie ma szans.

0
  • #10 27 Kwi 2009 06:12
    satgal
    Poziom 40  

Nie pewny kontakt flexa szkło udaje się nie raz poprawić przez położenie gumowego paska na tą część flexy i dociśnięcie metalową ramką matrycy. Gdy jest zły kontakt flexa listwa po ustaleniu w przybliżeniu która część ścieżek zle kontaktuje ostrym grotem lutownicy lutuję koniec flexy do ścieżek na listwie bez problemu gdyż są na flexie i listwie złocone do tej operacji potrzebna jest lupa zegarmistrzowska trzymana przez powieki oka.

0
  • #11 27 Kwi 2009 09:37
    studioreklam
    Poziom 2  

Własnie kogos takiego pilnie poszukuje, fachowca - złotej raczki, ktory wykonał juz taka operacje z powodzeniem. prosze o kontakt.

Dodano po 1 [godziny] 39 [minuty]:

Kolejny z punktów napraw powiedział w sprawie tego TV:
    napewno są to przerwy, mogą występować na taśmach łączących matrycę z elektroniką.
    Czyli to by potwierdzało wczesniejsze wywody.
    Kontaktowałem sie z osobą, która sprzedaje panele LCD i otrzymałem nastepującą poradę: proszę sprawdzić jaka matryca jest zastosowana w tym TV w tym celu zdjąć tylną ściankę i odnaleźć tabliczkę znamionową.
    W tej chwili nie posiadam matryc 40'' a oferowane przeze mnie LG-Philips 42'' Ful Hd 900zł

0
  • #12 27 Kwi 2009 14:11
    Pol-UK
    Poziom 29  

Panowie temat znany nie od dziś. Toshiba zasłynęła w tych odbiornikach z pseudo kontrastu 50000:1 co jest bzdurą. Dzięki tak skręconej wartości kontrastu i nie przystosowanej ku temu matrycy dosłownie gotują się na nich drivery które się uszkadzają trwale. Można to łatwo sprawdzić iż ich temperatura podczas pracy jest astronomiczna. Matryca do wymiany brak ratunku. Toshiby z serii FX oraz FXP omijamy szerokim łukiem w Berlinie na magazynach stoją po 100 Euro za sztukę całe nie pobite a polacy zwożą i dzwonią bo liczą na cud. Pozdrawiam

1