Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta MMC 1 GB Maxflash jak sformatować?

stachu121 25 Kwi 2009 08:35 1544 3
  • #1 25 Kwi 2009 08:35
    stachu121
    Poziom 19  

Witam wszystkich.
    Nie wiem czy to odpowiedni dział, więc jeśli nie to z góry przepraszam.
    Mam w/w kartę pamięci oraz Nokię 6230i.
    Mój problem polega na tym, że telefon widzi kartę ale pokazuje 0,0 MB zapełnione a jest ok 200 MB na niej oraz nie da się jej sformatować - w telefonie pojawia się komunikat Operacja nie powiodła się.
    Próbowałem w Komputerze rezultat taki, że jak włożę kartę to słychać dźwięk podłączenia urządzenia a następnie po upływie ok 2 sekund odłączenia.
    Dodam że nie jest to wina ani telefonu ani komputera - karta była sprawdzana w innych komputerach a telefon inne karty czyta poprawnie.
    Odpalałem też XP z płytki chcąc zobaczyć czy widzi kartę. Niestety podłączonego pendrive'a widział poprawnie jako dysk podłączony a karty nie, natomiast inną kartę tak.
    Nie wiem co zrobić.
    A i proszę nie pisać idź kup za parę zł. nową bo na tej mam kilka ważnych danych i zależy mi żeby je odzyskać.
    Ma ktoś jakieś sugestie?
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

0 3
  • #2 25 Kwi 2009 09:25
    arem
    Poziom 39  

jeśli masz fizycznie uszkodzona kartę to masz problem bo ciężko z takiej odzyskać dane , jeśli jest boot sektor , to jakiś program do odzyskiwania danych i powinno odzyskać dane. Ja używałem ostatnio getdataback , do odzyskania danych z pendrive'a.

0
  • #4 25 Kwi 2009 09:42
    stachu121
    Poziom 19  

Podłączony telefon przez USB nie widzi karty w komputerze ani zwykły czytnik w komputerze zewnętrzny, wewnętrzny w laptopie też nie. Jak włożę ją do czytnika to słychać dźwięk podłączenia i zaraz odłączenia i po wszystkim... Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

0