Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Xsara I 1.4, 2000r

25 Kwi 2009 14:11 4063 2
  • Poziom 2  
    Witam,
    mam taki nietypowy problem, wkładam kluczyk do stacyjki i przekręcając go na pozycje start na desce rozdzielczej następuje brak świecenia jakichkolwiek lampek informacyjnych - oczywiście samochodu nie można odpalić, pali się tylko lampka od niezapiętych pasów i od poduszek. Samochód w grudniu trafił do mechanika elektronika. Mechanik stwierdził ze to problem BSI, coś pogrzebał i samochód działał normalnie W marcu usterka ponowiła się. W trakcie jazdy zgasły wszystkie kontrolki, samochód normalnie pracował jednakże po wyłączeniu go nie było możliwości uruchomienia ponownie. Samochód znowu trafił do elektronika i gość przelutowal płytkę BSI (przy okazji połamał obudowę bezpieczników) i działało do 14 kwietna. Gosc stwierdził ze już nic nie będzie grzebał i zalecił wymianę BSI. Proszę o pomoc bo ręce upadają, a nie chciałbym zawitać do serwisu (nowe BSI 2300zl z zaprogramowanie,)
    Citroen XSARA I 1.4 2000r.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    Przerwa na głównym plusie zasilającym BSI przerwa powstaje w tej okrągłej wtyczce 25 pinowej u mnie było 680Kohm na kablu pomiędzy pinem w gnieździe głównego przekaźnika a plusową klema akumulatora. Walczyłem z tym trzy tygodnie auto jechało i nagle gasło i nie dawało się odpalić poruszanie kablami i problem znikał na krótko:). Nie dawałem do mechanika bo z góry wiedziałem że powie wymiana BSI. Trzeba zrobić bajpas kabla z plusem i problem z głowy. Autko chodzi jak nowe.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 2  
    Witam ,
    dziękuje bardzo za naprowadzenie na rozwiązanie problemu. Od tamtego czasu pojawiły się nowe watki, a mianowicie problem jest cały czas jednakże występuje on sporadycznie ( podczas jazdy pojawil sie tylko jeden raz).
    Rozwiązanie mam następujące , kiedy po przekręceniu kluczyka brak zasilania to wystarczy puknąć w BSI , a jak to nie pomaga wyciągnąć i włożyć bezpiecznik głównego zasilania w BSI (bezpiecznik F +VAN ). Podejrzewałem główny zasilający przekaźnik Siemens V23076-A3001-C132. Kupiłem odpowiednik ale jeszcze go nie wymieniłem, jakoś zima nie nastraja mnie na takie zabawy:)
    Jeszcze raz dziekuje bardzo za pomoc , jak będę miał czas to się temu przyjrzę.
    Jeszce jedno pytanko : gdzie znajduje sie ta wtyczka okragla 24 pinowa? Pod maska? Zasilanie bezposrednie BSI mam tylko plus i minus.
    https://obrazki.elektroda.pl/58_1266233052.jpg

Pozdrawiam