Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miernik Openbox SF 20 - opinie.

25 Kwi 2009 14:31 6982 9
  • Poziom 24  
    Panowie noszę się z zamiarem kupna miernika dla mojego montera oraz czasami dla mnie.

Myślę nad: Openbox SF 20

Cytat:
    - odbiór, podgląd kanałów FTA z dźwiękiem na wyświetlaczu LCD - kolorowy ekran 3,5"
    - bardzo precyzyjny pomiar sygnału dzięki wbudowanej czyłej głowicy DVB-S
    - zakres częstostliwości 950 MHZ - 2150 MHZ
    - wbudowany port USB do aktualizacji transporterów, w komplecie także kabel rs232 - USB
    - SDRAM: 8MB, procesor 32 bitowy (133MHz)
    - zasilanie LNB 14-18V/22 kHz
    - obsługa NTSC i PAL
    - Format Video 4:3 i 16:9
    - obsługa audio mono i stereo
    - zasilanie: 12,6 V, 90-240V.
    - Wymiary: 10x18x3,5 cm.
    - obsługa DiSEqC - 1.0/1.1/1.2/USALS
    - bardzo solidna obudowa
    - pokazuje automatycznie właściwy kąt i azymut
    - bateria Li-ion 1950 mA ( spokojne 4h pracy na włączonym urządzeniu )

Miernik Openbox SF-20 to profesjonalny miernik umożliwiający precyzyjne ustawienie anteny SAT i identyfikację satelity na podstawie wcześniej wprowadzonych parametrów. Umożliwia także dokładny pomiar siły sygnału C/N oraz stopy błędu dla poszczególnych transponderów (BER) - tylko DVB-S. Miernik jest bardo prosty w obsłudze, z polskim intuicyjnym menu.

Bardzo ciekawy miernik, dużo solidniej skonstruowany i wyposażony niż popularne w Polsce modele MS-2200 z LCD, polskie menu, obsługa jest banalna i intuicyjna. Na uwagę zasługuje też solidna i wytrzymała bateria, dwie ładowarki na wyposażeniu w tym jedna samochodowa dodatkowo kabel do komputera.

Co o nim sądzą eksperci?
    Proszę o opinie ludzi którzy mieli z nim do czynienia a nie osoby które go widziały na zdjęciu, i że jest podobny do sm2200 to wiem... ale z tego co wyczytałem to nie jest to samo...

Na jego korzyść przemawia też opis w SAT Kurierze:
    http://mbiznes.net/pliki/1832/test_miernika_openbox_SF20.pdf

A jak nie tego to napiszcie jakiego max do 1300zł.

Dodam tylko, że mogę go mieć nowego dużo taniej niż na alledrogo...
  • Poziom 26  
    Posiadam ten miernik od niedawna.
    Jego możliwości są duże i napewno wystarczające do ustawienia praktycznie wszystkich satelit.
    Pomiar BER ułatwia sprawę dokładnego ustawienia.
    Podgląd obrazu jest dla klienta bo ja wiem że to ten satelita ale niewątpliwie jest to plus.
    Minusem tego miernika jest to że sygnał pokazuje w procentach co zgodnie z definicją klasyfikuje go jako wskażnik.
    Ale reasumując : pieniądze które za niego dałem (900zł) rekompensują wszystkie niedoskonałości.
    P.S.Dobra bateria-wytrzymuje naprawdę cały dzień pracy.
  • Poziom 17  
    cały dzień licząc średnio 5 montaży to mało, lcd...
  • Poziom 10  
    witam panowie czy moze wiecie gdzie w POLSCE mozna kupic tego openboxa ale nowszy model sf-30 z góry dzieki
  • Poziom 9  
    Witam
    Można go kupić tutaj http://dmtrade.pl/

Mam go już pół roku do tej pory spisuje się bez zarzutu,można pobrać do niego nowe oprogramowanie które także znajduje się na tej stronie, a jeżeli chciałby Pan dowiedzieć się czegoś więcej od osób które posiadają Openbox'a Sf-20 proszę tutaj http://www.openboxforum.cz/index.php?sid=dc1432045b555637d78ff1164786bcd5
    Na tej stronie stale publikowane są opinie,porady oraz informacje na temat miernika, softu ,programów do zarządzania transponderami itp.
    Dodam jeszcze że jest to czeskie forum ale "dla chcącego nic trudnego" wystarczy google tłumacz i wszystko jasne http://translate.google.pl/#

Pozdrawiam.

Dodano po 9 [minuty]:

zxvt napisał:
    cały dzień licząc średnio 5 montaży to mało, lcd...
    Cały dzień pracy to wcale nie mało, w czasie dojazdu na następny montaż można go podładować ładowarką samochodową która znajduje się w zestawie.Ten miernik wart jest swojej ceny,jest bardzo solidnie wykonany z dużym czytelnym lcd.Można go także używać jako tunera satelitarnego w przyczepie kempingowej wystarczy 12v z samochodu
  • Poziom 9  
    Czeskie forum o Openbox jest chwilowo niedostępne.
  • Poziom 2  
    Witam . Nabyłem dziś SF 20 i mam kilka pytań do użytkowników tego miernika. Przetestowałem go i ogólnie jestem zadowolony , ale nurtują mnie dwie sprawy ... czy wasze mierniki też nabierają temperatury ? ( wydaje mi się , że dosyć szybko ) ... w moim mierniku w momencie kiedy go przekręcam o 180 stopni (z pozycji leżącej) słyszę przemieszczanie się jakiegoś elementu ( wyraźne stuknięcie czegoś dość ciężkiego) - oczyma wyobraźni widzę tam akumulator , który jest po prostu luzem i zapewne to on jest odpowiedzialny za moje zaniepokojenie ... ale mogę się równie dobrze mylić bo może to być jakaś wada , która powstała podczas składania tego sprzętu ... proszę o rozwianie moich wątpliwości :)
  • Poziom 9  
    Witam.
    Raczej nie potkałem się z tym żeby mierniki te się nagrzewały,choćby mój po kilku montażach jest "zimny",a w tym wypadku może to być któraś z jego części która się oderwała i lata swobodnie w obudowie.
    Proszę zwrócić także uwagę że wtyk nie jest zabezpieczony nakrętką i można go łatwo urwać,z takim przypadkiem już się spotkałem,lepiej dać nakrętkę:

Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    dlaczego na http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&id=1254 napisano: wady bez HD i DVB-S2?? jak ustawimy dobry sygnal i BER dla 2, 3 transponderow-kanaly ktore sa nadawane w mpeg2 to czy dla kanalow kodowanych w mpeg4 to czy BER sie zmieni ??

Dodano po 2 [godziny] 38 [minuty]:

prosba dla posiadaczy sf-20 i sf-30 czy mozecie zrobic zdjecia calego menu - chodzi mi o jego funkcje jak on to prezentuje na wyswietlaczu ??