Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
RenexRenex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Reset NAND - Aristo m700

25 Kwi 2009 15:42 2365 2
  • Poziom 11  
    Witam kolegów.

I się doigrałem :)

W prosty i funkcjonalny spsób udało mi się odblokować nawigację ARISTO Voyager M700, oczywiście zachciało mi się dodatkowej zabawy i zacząłem pracę nad dostosowaniem sprzętu do własnych wymagań.

Nawigacja posiada pamięć NAND Flash na której trzymane jest oprogramowanie systemowe ( czyli menu dostarczane przez producenta ) które do poprawnej pracy nawigacji na dobrą sprawę nie jest w ogóle wymagane. Wyczyszczenie tej pamięci powoduje normalne uruchomienie czystego Windowsa CE 5.0 Core.

Co zrobiłem?

Utworzyłem skrypt napisany w języku MortScript do automatyzacji działania systemu podczas uruchamiania, wszystko działało jak trzeba, jednak pomyliłem się z jedną komendą zapisującą wartość rejestru - jeden niewłaściwy w skrypcie znak spowodował iż nie może on zostać ukończony w pełni i się wykrzacza z błędem wcześniej ubijając działającego explorera.exe.

Objawy.
    Podczas uruchamiania nawigacji system ładuje się poprawnie, następuje odpalenie Windowsa CE, oraz inicjacja skryptu z pamięci UserFlash ( NAND ) który ubija explorer.exe ładuje do rejestru odpowiednie klucze i startuje powłokę explorer.exe ponownie.

Błąd.
    Problem polega na tym iż powłoka nie startuje ponownie gdyż wyświetlany jest błąd w skrypcie.

Tutaj zwracam się do Was o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.
    Pamięć NAND Flash oparta jest o układ K9F1G08R0B-JIB0
    który niestety jest obudowany i nie bardzo wiem jak dostać się do środka nóżek w celu wykonania ew. zwarcia styku 9 z masą.

Dołączam zdjęcia układu.
    Dla pełniejszego zobrazowania także film w formacie MP4
    POBIERZ FILM NA DYSK

Dziękuję za ew. wskazówki i porady co mogę zrobić aby albo wyczyścić tą pamięć, albo spowodować iż urządzenie uruchomi się z pominięciem wykonania zawartości tej pamięci.

Film ilustrujący usterkę:
    KLIKNIJ I POBIERZ

Reset NAND - Aristo m700
    Reset NAND - Aristo m700
    Reset NAND - Aristo m700
  • RenexRenex

• Poziom 43  
    HotAir i z wyczuciem :)
    Poszukaj dokumentacji tego scalaka - nie we wszystkich 9 nóżka pomaga. Jeśli ten jest "inny" to go możesz dobić !
  • Poziom 11  
    Lutownicą się raczej bawić nie będę aby nie pogorszyć sytuacji. Już nie wspominając faktu że nie znam się na elektronice tak dobrze.

Może jest jakaś możliwość odcięcia zasilania takiego układu na kilka sekund, podczas uruchomienia aby navi nie znalazła tej pamięci ?

To by w zupełności rozwiązało sprawę.