Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Astra G błąd 1530. Silnik X16SZR. Świeci MIL i kontrolka układu chłodzenia.

ociz 25 Apr 2009 17:57 4838 5
    ociz
    Moderator of Cars
    Co właściwie oznacza ten kod błędu?
    Auto to Astra G '99 z manualną klimą, silnik X16SZR. Po lekkiej stłuczce zniszczył się sterownik od wentylatorów(wymieniony na drugi ale nie wiem czy właściwy), brakuje też dodatkowego wentylatora od klimy no i nie ma też gazu narazie nabitego.
    Tymczasowo tym mam zamiar pojeździć tym autem i trochę nie fajnie że cały czas świeci MIL i kontrolka od układu chłodzenia.
    Co do diagnostyki komp. mogę jedynie odczytać i skasować błędy w sterowniku silnika.
    kwansterp
    Level 22  
    Błąd 1530 wg. Opel Tech2 to przekaźnik klimatyzacji. Prawdopodobnie padł Ci ten przekaźnik, albo jego obwód. Ten przekaźnik znajdziesz pod maską w skrzynce przekaźników.

Pozdrawiam
    ociz
    Moderator of Cars
    Taki opis to ja znam tylko czy aby napewno jest on właściwy? Poza tym w skrzynce pod maską mam tylko przekaźnik od pompy paliwowej i nic więcej.
    User removed account
    User removed account  
    1ibiza
    Level 1  
    witam mam ten sam problem po odpaleniu wskaźniki gasną i po chwili zapala się kontrolka od chłodzenia silnika i załancza wentylator co z tym zrobić proszę o poradę
    andi12

Level 14  
    witam
    Wentylatory włączane są przez sterownik umieszczony pod zderzakiem z lewej strony.
    Zdiagnozować układ najprościej Techem 2