Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EchoStar DSB-717 , Cyfrowy Polsat , Problem Dekoderu

25 Kwi 2009 18:04 4967 3
  • Poziom 2  
    Witam ,

prawie 2 miesiace temu stalem sie abonentem cyfrowego polsatu oraz posiadaczem dekodera EchoStar DSB-717. Otoz do dnia dzisiejszego na ekranie mojego telewizora istnieje nastepujaca wiadomosc "Dekoder Zablowany. Skontaktuj sie z operatorem telewizji cyfrowej."

Z dnia na dzien otrzymuje caly czas te same waidomosci z cyfrowego polsatu iz moj pakiet zostal aktywowany, i sygnal jest caly czas nadawany. (Pierwsze 3 miesiace mam gratis, dopiero potem musze dokonac pierwszej wplaty). I tu pojawia sie pytanie , czy wina lezy po stronie operatora badz jest to usterka technicza dekoderu. Otoz moj dekoder nie posiada bezposredniego polaczenia z satelita. Glowny kabel satelitarny jest podlaczony do do kostki od ktorej ochodza z kolei dwa kolejne kable. Jeden do dekodera mojego kolegi ( u ktorego z kolei wszystko jest wporzadku) oraz do mojego dekoderu. Odbierany przezemnie sygnal jest o wiele slabszy anizeli u mojego sasiada zza sciany. (Oboje jestesmy abonentami cyfrowego polsatu).

Co nalezy zrobic zeby poprawic sygnal dochodzacy z satelity , oraz jak w rezultaci odblokowac dekoder?

Licze na wasza pomoc.

Pozdro.
  • Poziom 13  
    W takim układzie dwóch dekoderów i jednej anteny potrzebny jest podwójny konwerter. Nie mam pojęcia co może się kryć pod tajemnicza nazwą "kostka". To może być przyczyna twojego problemu.
  • Poziom 2  
    Moze wyrazilem sie malo profesjonalnie, ale to jest wlasnie to o czym mowisz. Owy konwerter jest nowy bez zadnej wady technicznej .

CZekam na wiecej porad,

Dzieki
  • Warunkowo odblokowany
    Odłącz to od tajemniczej kostki kup TWINA i podepnij kabel bezpośrednio do konwertera.Dekoder wyłącz z prądu wyjmij kartę na 20sek.włóż kartę i włącz dekoder.
    Rozdzieliłeś sygnał z konwertera jakimś badziewiem a tak nie może być.