Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung scx-4521f - brak toneru

25 Kwi 2009 18:21 7072 3
 • Poziom 14  
  Witam,
  mam problem z drukarką samsung scx4521f. Problem polega na wyświetlającym się komunikacie "brak toneru". Pierwszy toner który wymieniłem był regenerowany i myślałem, że tak musi być ale włożyłem nowy oryginalny i jest ten sam błąd. Drukarka oczywiście działa prawidłowo tylko denerwujący jest ciągły komunikat i dźwięk który to sygnalizuje.

  Yaqt
  [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
 • Specjalista - kserokopiarki
  No nie do końca działa poprawnie bo juz faxu ci nie wydrukuje.
  Jeżeli jak mówisz jest to toner oryginalny to wyjmnij go i sprawdż czy jest w nim zainstalowany bezpiecznik (jest on umieszczony z przodu kartridge po lewej stronie - po przeciwnej stronie niz ta łapa do wkładania) Jezeli bezpiecznika nie ma to nie jest toner od scx tylko np od drukarki ml-1610 niby taki sam a nie ma bezpiecznika - należy wówczas wlożyc bezpiecznik 63mA. Jeżeli kartridge zawiera bezpiecznik to trzeba sprawdzić styki w urzadzeniu od tego bezpiecznika czy się nie wygieły i brak styku. Bezpiecznik ten służy do chwilowego zwarcia po włożeniu kartridge co ma na celu wykasowanie licznika toneru - zgaśnie komunikat.
 • Specjalista - kserokopiarki
  A jeżeli nie masz bezpiecznika wejdż w menu TECH i funkcją NEW CARTRIDGE ustaw na YES i po kłopocie. Wejście w tech to: MENU # 1 9 3 4 , potem znów MENU i NEW CARTRIDGE. Było to też opisane w uaktualnieniu do instrukcji obsługi.

  C.
 • Poziom 10  
  Witam,

  Dziś w moim samsungu scx-4521f również udało mi się rozwiązać problem z wymianą bezpiecznika. Objawy były identyczne, czyli po wymianie regenerowanego tonera ciągły komunikat brak tonera pomimo iż ten drukował idealnie.
  Kupiłem bezpiecznik 100mA - niestety zalecanych 63mA dostać nie mogłem. Po uruchomieniu drukarki bezpiecznik przepalił się powodując tym samy zresetowanie licznika tonera i wszystko działa jak należy :)

  Pozdrawiam