Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

rejestrator AVC760 i podglad przez internet

25 Kwi 2009 22:14 5496 7
  • Poziom 2  
    prosze o pomoc odnosnie monitoringu. Posiadam rejestrator AVC760 firmy AvTech + 4 kamerki, zaistalowane w firmie. Moj problem polega na tym ze chcialbym miec podglad przez internet z domu. Rejestrator lacze z kompem w ktorym jest system win98se, internet neostrada z modemem polaczonym przez usb (nie livebox). Rejestrator jest podlaczony bezposrednio kablem sieciowym z rejestratora do karty sieciowej w kompie. Do sterowania rejestratorem uzywam programu VideoServerE ktory w komunikacji z rejestratorem dziala ok. Nie mam zadnego routera miedzy nimi. Komp w sieci ustawiony jest na 192.168.1.1 a rejestrator 192.168.1.10, maska 255.255.255.0, brama 192.168.1.65, port: 80
    1. jakiego kabla powinienem uzyc: zwyklego sieciowego czy skrosowanego? No i czy to wystarczy aby miec podglad przez internet -czy konieczny jest router?
    2. Jesli nie to jaki rodzaj IP powienienem wybrac: staly IP, PPPOE czy DHCP. Jesli PPPOE to czy mam wpisywac login i haslo od neostrady?
    3. Czy konieczne jest rejestrowanie na dyndns.org i wpisywanie w VideoServerE tych danych? (to tez zrobilem i zainstalowalem program DynDnsUpdater)
    Moze jeszcze cos powieniem zrobic?
    Probowalem to ustawiac na wiele roznych sposobow i nic nie wychodzi. Tak jakby rejestrator nie mial dostepu do internetu. Prosze o mozliwe szczegolowe wyjasnienie. przeczytalem duzo postow w sieci na ten temat jednak wszystkie odnaosza sie do podobnego problemu ale z routerem. Czy jest on konieczny?
  • specjalista-kamery przemysłowe
    ...................... o boże ........... zwróć sie tam gdzie rejestator kupileś.... jeżeli jest to profesjonalna firma to dokladnie to wytlumacza, co powinienes zrobic........ Firma ktora sprzedala ten rejestrator powinna miec psi obowiazek zeby to wytlumaczyc krok po kroku.... i tyle, pozatym uzyj opcji szukaj na naszym forum a znajdziesz wiecej takich postow
  • Poziom 18  
    kup sobie router bo polaczenie to ty masz z kompem
  • Poziom 11  
    Chciałbym odnowić temat , mam rejestrator , program VideoServerE i nie mogę się zalogować w programie . Proszę o pomoc .
  • Poziom 12  
    Zakup routera bylby najlepszym rozwiazaniem, podlacz wtedy i kompa i rejestrator z routerem kablami prostymi a w rejestratorze ustaw adres statyczny/router jesli masz neostrade musi miec funkcje DDNS, wtedy po przekierowaniu portu i skorzystaniu np z serwisu dyndns.com bedziesz mial podglad z domu/. Lokalnie po podlaczeniu skorzystaj z przegladarki internetowej i wbij adres lokalny rejestratora otworzy Ci sie aplet AVTECH i bedzie link do sciagniecia najnowszego softu. Hasla standardowe do polaczenia sie z programem to L: admin i H: admin. Podlaczenia bezposrednio kompa z rejestratorem to kablem krosowanym, polaczenie po odpowiednim zaadresowaniu rejestratora dziala, ale najlepiej to skorzystac z jakiegos switcha, a w tym przypadku juz z routera. Poza tym AVC to bardzo niskiej jakosci sprzet i czasem jak jest wszystko dobrze zrobione to nie dziala, a czasem nic nie zrobimy i dziala. Powodzenia
  • Poziom 11  
    Mam kompa i na kompie chce mieć podgląd bez internetu . Poprostu nie mogę zalogować się w programie , ani terz przez przeglądarkę czy może to być wina zmiany hasła w rejestratorze a jeś li tak to gdzie to hasło podejrzeć.
    Dziękuje za szybką odpowiedź.
  • Poziom 10  
    podlacz monitor do dvr'a i wejdz do menu.... 1234 i reseta zastosuj....
  • Poziom 2  
    jak by ci to wytłumaczyć... aby połączyć bezpośrednio komputer do rejestratora musisz z kompa zrobić router... ale prościej jest kupić najtańszego swicha i podpiąć oba urządzenia do swicha (poczytaj o modelach sieci, jeśli chcesz wiedzieć dlaczego) o ile mnie pamięć nie myli to avc działają na ip 192.168.1.10 więc jeśli podłączysz pod router czy swich i podepniesz to pod internet, do tego sforwardujesz (otworzysz port) cztero cyfrowy to po wpisaniu ip zewnętrznego tam gdzie jest rejestrator i portu na którym on operuje będziesz miał obraz nawet przez internet a w sieci lokalnej podgląd z kompa. np:
    rejestrator ip: 192.168.1.10 port: 8089 (otwarty dla ruchu wejściowego i wyjściowego)
    twoja sieć zewnętrzne ip: 89.01.01.01

to wpisując 89.01.01.01:8089 w przeglądarce połączysz się z rejestratorem.

proponuje używać wysokich portów mało uczęszczanych przez aplikacje ze względów bezpieczeństwa...

człek przede mną bardzo dobrze to opisał...