Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór monoblock-a Quad a średnica anteny satelitarnej.

25 Kwi 2009 23:59 10735 11
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich na forum :D

Mam do was serię pytań:

1. Czy Konwerter Monoblock Quad będzie optymalnie współpracował z anteną satelitarną o średnicy 65 cm (antena Cyfry+)
    2. Proszę o o opinię o monoblock-u: Konwerter MAXIMUM
    Monoblock Quad V-24 LNB 0,2dB czy może znajdę coś lepszego w tej cenie ? (215zł)
    3. W przypadku odbioru z Astry i HotBird można zastosować monoblock-a a czy lepszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie Zez-a ? Jak wiadomo robiąc Zez-a możemy regulować ustawienia konwertera na Astre zaś w monoblock-u już jesteśmy zdani na ustawienie stałe (brak regulacji). Najlepiej jak by ktoś wypowiedział się kto miał styczność z monoblockiem jak mu to działa.
    4. Jeżeli zaś Zez to co polecacie ? Jakie konwertery ? Przełącznik DiSEqC
    5. Jeżeli bym wymieniał antenę to proszę o doradzenie (producent, solidność, wskazane aluminium)
  • Poziom 16  
    Monoblok z anteną 60 cm nie będzie działał prawidłowo gdyż monobloki przystosowane są do anten 80cm i większych a to dlatego że przy małej antenie ogniskowe dla hotbirda i astry nie będą prawidłowe tz.jesli ustawimy antenę na hotbirda to sygnał z astry nie trafi do "oczka" dla astry wynika to z tego że między konwertorem a czaszą jest zbyt mała odległość.
  • Poziom 9  
    Rozumiem więc, że musiałbym zaopatrzyć się w antenę o średnicy 90 cm.
    Jaką możecie mi polecić ? Jeśli chodzi o monoblocki który wybrać?

KONWERTER INVERTO QUAD MONOBLOCK, 0.2 dB

czy

KONWERTER MAXIMUM MONOBLOCK QUAD V-24 HDTV

Moderowany przez GKVIDEO:

Proszę nie kasować wpisów moderacyjnych - GKVIDEO

• Poziom 24  
    Mała uwaga do postu kol.S1 monoblok do anten 80-90 cm
    przy antenach 100 cm lub większych monoblok nie działa.
  • Poziom 35  
    Działa działa na antenie 100cm i ciut większej ale obydwie satelity nie są wtedy precyzyjnie ustawione.Trzeba zejść z jakości na obydwu pozycjach co nie zmienia faktu że nie ma problemu z odbiorem.

inter25 napisał:
    Rozumiem więc, że musiałbym zaopatrzyć się w antenę o średnicy 90 cm.
    Jaką możecie mi polecić ? Jeśli chodzi o monoblocki który wybrać?

czy

Czasza Triax,Famaval i parę innych.
    Konwertery obydwa są dobre.
  • Poziom 9  
    czy Czasza 85cm Famaval malowana jest proszkowo ? bo niestety nie udało mi się znaleźć informacji na ten temat.
  • Poziom 35  
    To ja znalazłem >
    "Czasza 85cm grafitowa stalowa ocynkowana malowana proszkowo"
  • Poziom 9  
    Tak znalazlem ja na allegro ale to nie jest chyba famaval polecany przez ciebie a pozatym poszukuje cos białego :D

Dodano po 1 [godziny] 22 [minuty]:

Czy te monoblocki będą współpracowały z tunerem Ferguson FX 7600 UCI 2CR ? Chodzi mi o wersję DiSEgC

• Poziom 9  
    Mogłbyś napisać w czym przemawiał by zakup INVERTO ? Wcześniej ktoś pisał, że podobne więc prosiłbym o twój komentarz.
  • Poziom 31  
    - dłuższa gwarancja
    - metalowa obudowa
    - moja prywatna bardzo dobra opinia o tej marce - wielu zadowolonych klientów i sam nigdy z nimi problemu nie miałem.

pzdr.
  • Poziom 19  
    witam !

...a Ja bym jedna postawił na dwa Quad'y oddzielne (chociaż co do kosztów to moze wyjdzie to samo) ale możliwości regulacji większe...przy antenie 80cm i więcej lepiej wziąść konwertery z "szerokim promiennikiem...akurat nie Inverto :) no i czaszę wziąść Triax'a (specjalne uchwyty do konstrukcji "zezowatych"...)

...co do monoblock'a i czaszy 115cm - taką mam...aluminium i oksydowana stal pokrywana jakimś paskudztwem do konserwacji dział na poligonach hehe...ale wierzcie mi...wygląda jak nowa :) - ale wracając do monoblock'a to za Chny ludowe nie udalo się ustawić tego optymalnie - albo Hotbird dobrze albo Astra...więc skoro można dokładniej z dwoma oddzielnymi konwerterami to czemu z tego nie skorzystać ?!

czy monoblok z czterema wyjściami koniecznie...? cztery niezależne odbiorniki (czyli rodziny), bo jeśli to jeden dom to może wystarczy kombinacja quad+twin...?

pozdr pasc