Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ROVER 600 - samootwierające się drzwi

26 Kwi 2009 10:44 1871 3
  • Poziom 31  
    Witam

Znajomy podjechał do mnie z ROVERem 600 a problem jest następujący: po zamknięciu kluczykiem zamka (od strony kierowcy) zamek się zamyka i po chwili (0.5 - 1 s) spowrotem otwiera. Jak uda się go zamknąć i chwyci się za klamkę a następnie puści żeby klamka trzasnęła to centralny również się otwiera. Rozebrałem tapicerkę drzwi i jest tam m.in. jedna wiązka (3-przewodowa) kabli, która prowadzi do klamki. Na końcu wiązki jest czarna kostka z dwoma najprawdopodniej włącznikami krańcowymi. Jak to odpinam z klamki bądź odłącze na kostce wszystko działa prawidłowo. Czy ktoś mi może zdradzić do czego to jest, jaką funkcję spełnia, czy bez tego można jeździć ?

--
    pozdrawiam
  • Poziom 35  
    Nie jestem specem, ale objawy wyglądają jakby centralny myślał, że drzwi są otwarte, u mnie przynajmniej tak to działa - przy otwartych którychkolwiek drzwiach zamknięcie centralnego zamyka wszystkie zamki, a po niecałej sekundzie odbija.
  • Poziom 13  
    Dokładnie. JEst przy centralnych zamkach zawsze taki czujnik co stwierdza czy drzwi są zamknięte. Najwyraźniej coś z nim jest nie tak.
  • Poziom 31  
    Witam

Faktycznie w drzwiach jest czujnik. Czujnik ten zdemontowałem i wszystko działa jak należy. Czujnik ten chyba sprzęgnięty jest z fabrycznym alarmem ale nie ma (alarm) żadnego znaczenia. Temat zamykam.

--
    za pomoc dziękuję i pozdrawiam wszystkich