Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Znikający eksplorator Windows w systemie Windows Vista

wooldi 26 Kwi 2009 13:11 4541 7
  • #1 26 Kwi 2009 13:11
    wooldi
    Poziom 15  

Witam!
    Znika najpierw indeksator a później eksplorator...No i z komputera za bardzo nie da się korzystać. Opcja Napraw komputer nie uruchomiła kompa, z punktu przywracania ( wielu) też nici...chociaż pokazała się ikonka z informacją o sukcesie przywracania. CTRL+ALT+DEL działa, nawet uruchom: uruchomiło winampa z filmem...ale tylko dźwiek był...Pdf-a obejrzałem...hehehe...z PIT-em....chyba będę musiał ręcznie...
    Tak nawiasem to podejrzewam tego winampa o te zdarzenie. Aleee...a może antywirus...Defender windowsa....cholera...włączyłem!...Czytałem że Kasperskiemu zdarzyło się potraktować eksplorera windows za wirusa...Narzędzie diagnosyka pamięci windows pisze że wykryto problemy ze sprzętem...heheehe....ale wyniki można odczytać po ponownym uruchomieniu...hehehe...i zalogowaniu.

Zlikwiduj wielokropki!
    mat_ed

0 7
  • #2 26 Kwi 2009 14:59
    jokrasa
    Poziom 29  

Czy wogóle system jest poprawnie zainstalowany wraz z wszystkimi urządzeniami wchodzącymi w skład Twojego tajemniczego sprzętu komputerowego?

W menadżerze urządzeń nie ma znaków zapytania ani wykrzykników i ostrzeżeń?

Przetestowałeś system pod kątem robactwa.

Od kiedy to się dzieje, tak nagle? Czy po prostu coś ostatnio instalowałeś?

Daj forumowiczom logi z Combofix

0
  • #3 26 Kwi 2009 16:22
    stroggo81717
    Poziom 31  

Pytanie: Czy jak wpisujesz przez Menedżer zadań Windows w okienku Tworzenie nowego zadania polecenie "explorer.exe", to wszystko gra (przynajmniej przez 10 minut)? Też tak mam rzadko na laptopie Dell Inspiron 1525, ale jak wpisuję to polecenie, to potem mi działa wszystko przez cały dzień. Przynajmniej mi...

0
  • #4 27 Kwi 2009 22:40
    wooldi
    Poziom 15  

Witam!
    do jokrasa- system kupiłem razem z kompem i chodził ponad rok. Co do znaków zapytania i wykrzykników to teraz nie jestem w stanie, Mam pewne podejrzenia co do Defendera i winampa...Winamp to był ostatnio instalowany program a Defender chyba instalował poprawkę. teraz to tylko wiersz poleceń mi zostaje. a jak wpiszę explorer. exe to nawet sekundy nie trwa...i komunikat wiadomo jaki hehehe...

Ponawiam prośbę z pierwszego postu.
    [jankolo]

0
  • #5 28 Kwi 2009 00:09
    jokrasa
    Poziom 29  

Windows defender zostaw w spokoju.

Problem jest w otwarciu samego exploratora plików? Reszta systemu działa? -
    Moim zdaniem chciałeś i kombinowałeś odtwarzać jakiś materiał video lub audio do którego nie ma kodeków w systemie. Mógłbyś doinstalować najnowsze kodeki

Przecież możesz odinstalować tego Winampa - ale w nim również nie widzę przyczyn - ewent. jego dodatki typu agent itp, które się pchają na siłę, ale to i tak nie to.

Ściągnij i uruchom ComboFix.

0
  • #6 29 Kwi 2009 19:29
    wooldi
    Poziom 15  

Witam!
    jokrasa - Pisałem już że nie działa eksplorer windows. Bez tego mogę się uruchamiać tylko w trybie awaryjnym z wierszem poleceń. Z wierszem poleceń nie bardzo sobie radzę. Dostęp mam tylko przez menedżera zadań. Tylko co z tego? Teraz uruchomiłem kompa z rejestracją startu oczywiście eksplorer się wyłaczył ale w menedżerze zadań w aplikacjach windows jest uruchomiony. Ale ekran jest czarny...Podejrzewam winampa bo już raz miałem problemy z jego agentem. Ale wydaje mi się że instalowały się poprawki defendera i aktualizował się antywirus ( pisałem co się zdarzyło Kasperskiemu) Co wyłącza eksplorera? Mam uruchomione 51 procesów. Może któryś z nich należałoby wyłączyć? Ale powoli zaczynam myśleć o skopiowaniu z c: i odzyskanie systemu z formatowaniem z partycji ukrytej
    Pozdrawiam wszystkich.

0
  • #7 29 Kwi 2009 22:29
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wooldi, kolega z uporem godnym lepszej sprawy lekceważy polecenia moderatora. Więc cóż innego mi pozostało? Chyba tylko równie silny upór. Więc karzę kolegę kolejnym (uwaga: już czwartym) ostrzeżeniem. Nie zwalnia to kolegi z obowiązku wykonania polecenia moderatora.

0
  • #8 30 Kwi 2009 16:58
    wooldi
    Poziom 15  

jankolo!
    Nie potrzeba mi pomocy językoznawcy. masz coś w temacie? Codziennie słucham krótkich audycji Bralczyka....profesora Bralczyka. Radzę zasięgnąć języka na temat wielokropków...Nie poprawiaj braków pojedynczych literek czy zdań rozpoczętych z małej litery! Nie rób tu cyrku- od ortografii, pisowni, literatury, poezji są inne fora. Staram się pisać zawsze poprawnie ale nie wykluczę błędu robionego czasami!
    Czy moje wypowiedzi były niejasne? Wielokropki zniekształciły sens? Pytam także kolegów którzy obserwują ten temat. W innej sytuacji pragnąłbym byśmy na forum rozstrzygnęli czy moderowanie kropek, przecinków, wielokropków, literówek nie zasługuje przypadkiem na ostrzeżenie...hehehe
    Pozdrawiam!

Moderowany:

Uporczywe i w pełni świadome ignorowanie poleceń moderatora, pisania postów nie związanych z poruszaną tematyką oraz lekceważącą postawę nagradzam dwoma tygodniami urlopu od pisania na forum. Przed ostrzeżeniem uchronił kolegę jedynie fakt, iż byłoby ono jednoznaczne z całkowitą blokadą konta. Informuję jednocześnie, iż po upływie czasu karencji jest kolega nadal zobowiązany do poprawienia swoich wypowiedzi, a nie uczynienie tego przed napisaniem kolejnej wiadomości będzie automatycznie skutkowało przyznaniem piątego, kończącego kolegi karierę na forum, ostrzeżenia.

0