Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

G51 Podlaczenie Pod Kompa I Dvd, Troche Problemow.

Ziemniakk 26 Apr 2009 14:52 2271 17
    Ziemniakk
    Level 13  
    Witam zakupilem sobie wreszcie logitechy g51 wszystko dziala itd. Ale mam problem.
    Jak zrobic zeby wszystkie 5.1 glosnikow gralo razem. Mam funkcje matric ktora powoduje ze 3 glosniki zaczynaja grac ale ten dzwiek nie jest dobry. Normalnie graja 2 i sub. Czyli chce zeby wszystie gralo tak samo.
    Jak sprawdzic dzwiek 5.1 w gry grac nie da rady .......
    Jakas muzyke albo aplikacje potrzebuje. I tez jak sprawdzic film ?? Wlaczalem film z dvd na kompie ale nie bylo efektu 5.1

Jak te glosniki podlaczyc pod dvd stacjonarne chyba trzeba kupic inne kable.

Tu sa fotki.

Tyl glonsikow

Tyl dvd

Jakie przejsciowki trzeba kupic
    jokrasa
    Level 28  
    Jaką masz kartę muzyczną?

Do odtwarzacza stacj. DVD wystarczą kable typu Cinch do DVD a z drugiej strony muszą być zakończone jack.

Natomiast kabelki z karty muzycznej (zakładam , że Twoja karta obsługuje system min. 5.1) podłączasz do do zestawu 4 wejść typu jack.

Kable do obsługi systemu 5.1 pomiędzy PC a tymi głośnikami muszą być zakończone końcówkami typu jack, gdyż pod jedną końcówką kryje się kanał lewy, prawy wraz z masą (czy to tyłu czy to przodu głośników).

Natomiast na samej górze 2 wejścia dla urządzeń zewn (aux) służa do podłączenia jakiś źródeł dźwięku ale tylko w stereo.

Żeby usłyszeć w 100% prawdziwy dźwięk i go docenić wypożycz film ze ścieżką dźwiękową w standardzie 5.1 , zdobądź grę, która pozwala na włączenie dźwięku w stand 5.1 w ustawieniach tej gry (standardowo zawsze stereo).
    Mery84
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Kabelek do podłączenia PC jest w zestawie 3xjack.
    Do podłączenia stacjonarnego DVD potrzebujesz 6xRCA---3xjack. Taki jest do kupienia lub zrobienia samodzielnie.

Do konfiguracji potrzebujesz panel sterowania kartą dźwiękową, która to jest nie wiemy jaka. Zakładając, że jest to zintegrowany Realtek to w jego ustawieniach włącz 6CH.
    Dalej musisz w ustawieniach np. Winampa ustawić DirectSound żeby mieć odtwarzanie na 6 kanałach. To samo dla filmów. Konfiguracja AC3 do emulowania dźwięku przestrzennego.
    jokrasa
    Level 28  
    Mery84 wrote:
    . . . Do podłączenia stacjonarnego DVD potrzebujesz 6xRCA---3xjack. Taki jest do kupienia lub zrobienia samodzielnie.

No nie koniecznie.

Wystarczą zwykłe kable typu Cinch. 6 wejdą do zestawu głośnikowego, z czego jeden pod subwoofer, a z drugiej strony 6 do DVD.

Mery84
    Jokrasa wiem co mówię wierz mi miałem G51. Wejście jest tylko na jack. Widoczne gniazda RCA są wyjściami na głośniki.
    Dodatkowe wejście AUX jest tylko stereo.
    Ziemniakk
    Level 13  
    Witam przepraszam zapomnialem dodac mam zintegrowana karte dzwiekowa na razie potem planuje kupic xtreme gamer.
    Moja karta dzwiekowa to
    Realtek alc850 8 channek ac 97
    Mi chodzi po kolei o :
    1. Zeby z komputera jak slucham muzyki lecial dzwiek ze wszystkich glosnikow a nie tylko z 2 i suba . Jak wlaczam funkcje matrix dzwiek leci z wszystkich ale dzwiek jest gorszy. Jak to zrobic w ustawieniach mam wlaczone 5.1 moze cos pochrzanilem.
    2. Zeby sprawdzic jak wlacze film na dvd w kompie zeby gralo z 5.1 i z efektami. Z grami nie chce bo mam za slaba karte graficzna na razie.
    3. Jak ogladam film na dvd i na Tv chce podlaczac te glosniki.
    Mam nadzieje ze wyrazilem sie jasno.
    Przeczytam wasze posty i jak czegos nie zrozumiem napisze . Dziekuje

jokrasa ja te glosniki podlaczalem pod pc gra to ale nie 5.1 tylko 2 + sub a jak wlaczam matrixa wszystkie ale marnie.
    Do do podlaczenia pod dvd to wiem ze kable ale nie wiem jakie.

Moje pytanie brzmi.
    Jakimi kablami mam podlaczyc pod te glosniki stanjonarne dvd zeby dzwiek byl 5.1 normalnie.
    Prosilbym o podanie jaki kabel do jakiego wyjscia i wejscia.

PS. zainstalowalem stare stery od dzwiekowki no i dalem na 8 ch i graja wszystkie. Dalem na 6 ch i tez nie gralo. Czy jest dobrze ??
    Mery84
    Jak włączyłeś 8CH i gra to dowodzi, że pomieszałeś podłączenia wtykami jack do karty dźwiękowej i brakujące kanały zastąpiły Ci teraz dodatkowe głośniki efektowe systemu 7.1. Zdjęcie kolorów kabelków daj oraz zdjęcie wyjść karty audio.
    jankolo
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Ziemniakk, zdaje mi się w pierwszym Twoim poście znajduje się moja prośba o coś.
    Ziemniakk
    Level 13  
    jankolo myslalem ze zmieniles to za mnie. Juz wszystko poprawilem przepraszam.
    Fotki jak mam podlaczone, powinno grac na 6 ch dziwne ze nie gra.
    Wiec moje pytanie brzmi czy to moze grac jako 7.1 ?? czy bedzie jakas roznica w dzwieku ??

No ja rozumiem, ale jesli chodzi o dvd i te glosniki kupie ten kabel ale jak to mam podlaczyc jakie kolory do jakich albo jakie nazwy do jakich.

Czyli ja mam kupic 6xRCA czy 3xjack kompletnie tego nie rozumiem.
    Mery84
    Podłączone jest ok.
    Może być ustawione w trybie 7.1, różnicy nie ma.
    Przy podłączeniu DVD:
    zielony jack - Front Left/Right
    czarny jack - rear R/L
    żółty jack - Center/sub

Kupić masz kabelek, który ma z jednej strony 6 wtyczek RCA, a z drugiej 3 jack. Jak nie będziesz umiał takiego znaleźć to możesz wykorzystać 3szt kabelków 2xRCA---jack czyli zwykłych stereo.
    Ziemniakk
    Level 13  
    Fakt nie moglem na allegro znalesc tego 6rca 3 jack . Macie moze do tego linka gdzies na allegro albo gdzies w jakims sklepie ??
    Dziekuje wszystkim za pomoc.
    Mery84
    Mery84 wrote:
    Jak nie będziesz umiał takiego znaleźć to możesz wykorzystać 3szt kabelków 2xRCA---jack czyli zwykłych stereo.
    Ziemniakk
    Level 13  
    Witam a czy duza roznica jest w kablach, patrzac na moja sprawe czy lepiej kupic droższe czy tansze.

Lipa nie mozna podawac linkow

czy poprostu kupic najtansze bo ja musze az 3 takie komplety.
    EWENTUALNIE czy ktos wie gdzie mozna kupic tego 6 chinch 3 jack ??
    Ziemniakk
    Level 13  
    Hm nie wiem dlaczego ale w tym linku nie ma cenny, ani sklepu w ktorym mozna by to kupic.
    Ziemniakk
    Level 13  
    Dzieki.Juz wszystko jasne dzieki wielkie.