Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moduł SIM340D - projektowanie płytki

zdebel 26 Kwi 2009 15:08 1004 4
  • #1 26 Kwi 2009 15:08
    zdebel
    Poziom 14  

Przepraszam jeżeli umieściłem temat w złym podforum, ale wydawało mi się ono najbardziej stosowne.

Zamierzam użyć tego modułu do transmisji GPRS. Wybrałem go ponieważ posiada implementację PPP oraz stos TCP/IP więc moja rola ograniczy się do podstawowej konfiguracji ów modułu komendami AT i przesyłu danych też za pomocą owych komend.

Chciałbym się dowiedzieć co należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu płytki pod ten układ. Jak rozwiązać problem zasilania oraz jakiej anteny należy użyć. Przy założeniu że miałaby być to antena zew. jak należy poprawnie zamontować gniazdo. Z tego co czytałem/słyszałem odległość pomiędzy gniazdem, a modułem ma ogromne znaczenie i w przypadku gdy jest ona nieodpowiednia, mogę po prostu nie mieć "zasięgu" na module.

Z góry dziękuję za wszelkie propozycje i sugestie.

0 4
  • #2 26 Kwi 2009 15:55
    hefid
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przeniosłem z: Elementy Elektroniczne

0
  • #3 27 Kwi 2009 15:33
    zdebel
    Poziom 14  

Nikt z forumowiczów nigdy nie bawił się modułami GSM?

0
  • #4 07 Maj 2009 09:09
    PiotrEtenM500
    Poziom 19  

Moduł SIM340D - projektowanie płytki
    [/img]

moduł działa bardzo dobrze
    masz pytania to pisz z czym masz problem

0
  • #5 07 Lut 2011 11:53
    dominon
    Poziom 18  

Witam. Podepnę się do tematu. Jestem na etapie projektowania płytki z modułem SIM340D, chciałem zapytać o podłączenie karty sim. Producent zaleca zabezpieczenie przeciw przepięciom na liniach karty w postaci diod Schottky'ego. Jednak sporo konstrukcji nie posiada nic takiego. Jeżeli jednak polecacie ich dodanie to jakie aby najlepiej spełniły swoje zadanie?

Pozdrawiam Dominik P.

-1