Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

cinquecento 700, 1993r, stukanie w silniku.

26 Kwi 2009 17:03 2351 5
  • Poziom 10  
    Witam, wczoraj gdy odpaliłem auto to spod maski słychać było takie stukanie jakby coś metalowego stukało o drugi metal.. myślałem że może wiatrak alternatora albo coś o koło pasowe ale po dokładniejszym osłuchaniu okazało się że gdzieś w okolicach gaźnika, pompy i niżej.. dokładnie to się nie wyzna.. ale co najciekawsze po pewnym czasie stukanie minęło i jest cisza do dziś.. Nigdy wcześniej takiego czegoś nie miałem, autko ma już spory przebieg i słychać było takie cichutkie stukanie zaworów a to był bardzo podobny dźwięk tylko że dużo głosniejszy.. co to mogło byc? i czemu samo ustąpiło?

• Poziom 27  
    Możę popychacze stukały jak przygazowałeś to przestały,bo jak duży przebieg to krzywek na wałku rozrządu już nie będzie jak nie był wymieniany
  • Poziom 10  
    no ale kilka razy gazowałem wcześniej i nie pomagało.. dopiero czwarty albo piąty raz jak wyłączyłem silnik i włączyłem to przestało.. autko ma ok 160 tys przebiegu..
  • Poziom 21  
    Witam

Skoro już taki przebieg to radzę się przyjrzeć popychaczom ponieważ już się kończą. Producent przewiduje ok 150 tys km na bezawaryjną pracę. Przy okazji sprawdzić wałek rozrządu jak wspomniał kolega wcześniej.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Narazie nie będe w nim nic ruszał dopóki nie pojawi sie następnym razem ten problem dlatego też pytam żebym już wtedy wiedział mniej więcej..
    Autko kupiłem jak miało 150 tys i zrobiłem ponad 10 tys i wogóle zero awarii, jak był rozlecany na początku tak nadal jest i jeździ wiec może lepiej nic nie ruszać bo jak już się zacznie to potem trzeba będzie po kolei robić..
  • Poziom 10  
    Nie ruszaj tematu przez jakiś czas. CC-700 posiada hydrauliczne regulatory luzu zaworowego. Czasmi zdarza się że wypłynie z nich olej i w trakcie rozrucju nie od razu zostanie zassany olej z obiegu. Mam CC-700 po przebiegu 250 tyś. i jeżdzi bezawaryjnie. Pozdrawiam.