Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Bravo 1,9 JTD 1999 pilot włącznik SMD centralnego zamka

26 Kwi 2009 20:55 3429 2
  • Poziom 2  
    Witam Forumowiczów!
    (Jeśli jednak niewłaściwe forum, proszę o informację, bo to debiut)

W oryginalnym pilocie do Fiata Bravo rok produkcji 1999 na skutek normalnej eksploatacji odpadł 4-pinowy wyłącznik SMD, który zamyka obwód załączający centralny zamek (i niestety został zgubiony w domorosłym punkcie zegarmistrzowskim w galerii nieopodal skrzyżowania marszałków).
    Uwaga: plastikowy przycisk wciskany z zewnątrz porusza się równolegle do płytki drukowanej, i nie ma kształtu klina, zatem brakujący element albo powinien być bardzo płaski i sam mieć klinowy przycisk ;) , albo po prostu musi być tak wlutowany, aby przycisk był wciskany równolegle do płytki, a nie z góry.
    Mam już microswitch, który mógłbym dopasować, ale ciekaw jestem, jaki element był tam oryginalnie.

Poniżej zdjęcie układu:
    Fiat Bravo 1,9 JTD 1999 pilot włącznik SMD centralnego zamka
    Dwa pady po lewej są częścią obwodu, dwa po prawej są mocujące.

Dziękuję z góry za wskazówkę, czego szukać, lub chociaż zdjęcie kompletnego układu. Pozdrawiam,
    Aplink
  • PCBway
  • Poziom 42  
    Ten mikrowyłącznik ,który dokupiłeś nie będzie działał , kup tz. boczniaka -pionowego montażu.
  • PCBway
  • Poziom 2  
    Dziękuję uprzejmie za odpowiedź. Ale niestety nie wiem dokładnie o co chodzi - jak to się oficjalnie nazywa, albo jak szukać tego elementu SMD?
    Przyrządy pomiarowe bocznikowałem - z amperomierza robiłem voltomierz, i odwrotnie, ale to inna bajka...
    Raz jeszcze dzięki,
    Aplink