Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szkolenia SEP
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nasze testy DVB-T - tu wpisz swoją opinię

26 Kwi 2009 22:30 25548 52
  • Poziom 31  
    Testował już ktoś z was?
    Ja testowałem dziś rano i np. TVP HD chodzi pięknie....
  • Szkolenia SEP
  • Poziom 19  
    witam !

...a skąd kol. testował ? czym kol. testował...może tak więc informacji na ten temat...:)

pozdr

pasc
  • Szkolenia SEP
  • Poziom 31  
    Odbiornik: DVB-T Maximum T-1300
    Antena: siatkowa ze wzmacniaczem SWA-3501
    50 km od Warszawy

dziś może będę miał więcej czasu to dokładniej się pobawię bo wczoraj to tak na szybko....
  • Poziom 19  
    A jakie programy nadają w pakiecie ? 50km w linii prostej ? w jakim kierunku bo ja mieszkam na płn-zach lekko od Wa-wy ale mam sporo więcej (ok. 120km), więc chyba nie ma sensu próbować... ?!

pasc
  • Poziom 31  
    Naziemna Telewizja Cyfrowa - dekoder CYFRY+ Philips HD [6201]

Informujemy, że na satelicie dostępna jest poprawka oprogramowania do dekodera Philips DSR 6201/91. Nowe oprogramowanie wprowadza następujące zmiany:
    1. Możliwość odbioru cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T (po podłączeniu anteny naziemnej).
    2. Wyświetlanie informacji o bieżącej audycji na pasku przy przełączaniu kanałów.
    3. Menu zunifikowane z dekoderem DSR7201 HD PVR (część opcji nieaktywna).
    4. Grafika ekranowa zunifikowana z dekoderem DSR7201 HD PVR (nowe ikony).
    5. Wyświetlanie informacji o braku sygnału lub braku uprawnień do odbioru.
    6. Możliwość regulacji głośności na wyjściu HDMI.

W celu odbioru programów cyfrowej telewizji naziemnej należy:

1. Podłączyć antenę naziemną do gniazda "WEJŚCIE ANT."
    2. Wejść do menu dekodera oraz wybrać opcję "WYSZUKIWANIE KANAŁÓW" a następnie "WYSZUKIWANIE KANAŁÓW NAZIEMNYCH" (Menu-5-3)
    3. Po wyszukiwaniu dekoder wyświetli liczbę znalezionych kanałów; znalezione kanały zostaną zapisane na liście kanałów na miejscach 980 - 999.

UWAGI:
    1. W czasie wyszukiwania kanałów naziemnych do dekodera musi był także podłączona antena satelitarna.
    2. Po każdym odłączeniu dekodera od zasilania (nie dotyczy trybu standby), aby uaktywnić odbiór programów naziemnych należy najpierw przejść (na kilka sekund) na jeden z programów satelitarnych nadawanych przez CYFRĘ+ (np. TVP1, CANAL+). Brak sygnału satelitarnego uniemożliwia odbiór programów naziemnych (pojawia się komunikat "BRAK UPRAWNIEŃ").

Poprawka jest ładowana automatycznie przy pierwszym wyłączeniu dekodera do trybu standby. W tym czasie na wyświetlaczu pojawia się komunikat "AUTO UPDATE APPLI". Aktualizacja oprogramowania trwa ok. 3 min. Po zakończeniu aktualizacji dekoder automatycznie powróci do trybu standby.

Poprawkę można także załadować ręcznie, według następującej procedury
    :
    1. Przełączyć dekoder na kanał TVP1 (nr 1 na liście kanałów).
    2. Wejść do menu AKTUALIZACJA OPROGRAMOWANIA (nacisnąć klawisz MENU, a następnie 8 ).
    3. Nacisnąć klawisz OK po pojawieniu się komunikatu "Czy chcesz teraz zaktualizować oprogramowanie?".
    4. Ponownie nacisnąć klawisz OK po pojawieniu się komunikatu "Aktualizacja oprogramowania jest dostępna. Naciśnij OK aby kontynuować".
    Dekoder automatycznie rozpocznie aktualizację oprogramowania.
    Podczas aktualizacji na wyświetlaczu pojawia się komunikat "AUTO UPDATE APPLI". Aktualizacja trwa ok. 3 min. Po aktualizacji dekoder automatycznie włączy się ponownie.
    5. Zaleca się wyłączenie dekodera do trybu stand-by oraz ponowne włączenie.

Pojawienie się komunikatu "Oprogramowanie zostało już zaktualizowane" oznacza, że poprawka została załadowana wcześniej.
    Dekoder, po załadowaniu poprawki wyświetla w menu WERSJA OPROGRAMOWANIA nr 61/DTT (MENU-7-2).

Uwaga!
    W czasie aktualizacji nie należy odłączać dekodera od sieci energetycznej i anteny.
  • Poziom 31  
    Dziś kolejny, mały teścik:

Dekoder Philips HD 6201 [z oferty Cyfry+]
    Antena siatkowa jak wyżej
    Miasto: Sochaczew - 50km od Warszawy
    Telewizor Philips full HD [połączony z dekoderem kablem HDMI].

Pięknie chodzi 5 programów: TVP 1, TVP 2, TVP Info, TVP Sport, TVP HD.

Zachęcam do testów w innych miastach.

Pozdrawiam.
  • Poziom 29  
    Mam pytanie TVP HD to jest kanał nowy czy tylko przerobione w format HD TVP1 lub TVP 2?
  • Poziom 2  
    Ja mam trochę inną sprawę.
    Mieszkam ok 45km (linia prosta) na północ od Olsztyna (war-maz). Kiedy będzie telewizja DVB-T nadawana z tego miasta. Może ktoś wie. I czy na telewizorze lcd 37LG3000 będzie możliwość odbioru tej tv? Bo w sklepie zapewniano mnie, że tak. A kupowałem go w grudniu 2008. I wtedy mówili mi, że jest to jeden z nowszych produktów marki LG.
    Muszę dodać że jestem bardzo zadowolony z tego telewizora. Polecam!!
  • Poziom 29  
    bogdanzieba napisał:
    Mam pytanie TVP HD to jest kanał nowy czy tylko przerobione w format HD TVP1 lub TVP 2?

Ktoś zna odpowiedź na to pytanie?
  • Poziom 31  
    Cytat:

Odpowiedziałem na to pytanie już wcześniej ale moderator usunął.

Akurat jak ostatnio oglądałem to leciało na TVP HD dokładnie to samo co na TVP 1. Ale bywa tak, że leci coś na TVP 1 a za godzinę leci to samo na TVP HD. Nie zaobserwowałem relacji TVP HD <-> TVP 2.

Szerokości, bajo.
  • Poziom 19  
    Witam !

...hmm, tak się teraz zastanawiam...czy skoro mieszkam tu gdzie mieszkam (znaczy się Żuromin...od Ciechanowa na północny zachód jakieś 40-50km w linii prostej) da radę jakąś anteną suuupeerrr kierunkową (takie Yagi ze dwadzieścia elem. z porządnym pasmowym wzmacniaczem na ten 48 kanał) coś odebrać...:?:

...co prawda w Płocku ( a dokładnie w Rachocinie) mają "odpalić" na początku 2010 roku...no ale może jak to u nas bywa, coś nie wypali i znowu zostaniemy w lesie...

...pa mapce ze strony Emitel'a widzę że zasięgu teoretycznie nie ma no ale może może...

...mógłby wypowiedzieć się ktoś kto mieszka na granicy zasięgu, i powiedzieć jak odbiera...na czym (dekoder, antena), czy jakieś specjalne zabiegi z ustawianiem anteny musiał "uskuteczniać"

...też bym sobie pooglądał DVB-T...ale jak się mieszka na "zadupiu"....pardon przepraszam wszystkich współmieszkańców...:D

pozdro

pasc
  • Poziom 2  
    jozefg napisał:
    dayton napisał:

Mieszkam ok 45km (linia prosta) na północ od Olsztyna (war-maz). Kiedy będzie telewizja DVB-T nadawana z tego miasta. Może ktoś wie.

Tu masz harmonogram: http://www.telewizja-cyfrowa.com/harmonogram.html

Ale nic tam nie jest napisane jaki zasięg mają te nadajniki. Ale myślę że muszą mieć taki sam jak analogowe.
  • Poziom 16  
    Testowal moze ktos NTC z nadajnikow w Sremie? u mnie na Philips'ie HD 6201 [z oferty Cyfry+] na sofcie 61/DTT dziwne rzeczy sie dzieja. Nie wiem czy to wina sygnalu czy tunera ale: podczas wyszukiwania stacji naziemnych spokojnie lapie Polsat, TVN i TV4 na kanale 23 ale na 39 juz nie lapie zadnego kanalu. Tak po 50% wywala komunikat ze znalazlo 3 kanaly i czy zapisac ustawienie. Dzieje sie to u kogos? Mam antene kierunkowa a odleglosc w linii prostej od nadajnika to okolo 65km. Jak znajde jakas antene siatkowa to jeszcze sprawdze czy jest roznica. Jak sie ma sprawa jezeli w okolicy domu dokladnie na lini nadajnika w odleglosci powiedzmy 50 metrow jest las? Pewnie obniza to poziom sygnalu ale w jakim stopniu. Skoro lapie 23 a nie lapie 39 to jaki moze byc powod jezeli moc nadajnika jest identyczna czyli ERP 50 kW? Czyzby MPEG4 potrzebowal mocniejszego/bardziej "czystego" sygnalu? Wiadomo ze przelatuje w tym systemie wiecej danych ale czy to wplyw na odbior lub jego brak?
  • Poziom 34  
    E czy ten dekoder odbiera w ogóle DVB-T ?
  • Poziom 16  
    Doominus: chodzi Tobie o Philips HD 6201? Odbiera DVB-T tak jak napisalem. Paczka kodowana w MPEG2 z kanalu 23 ze Sremu spokojnie odbiera. Paczka z 39 kodowana w MPEG4 u mnie nie lapie dlatego pytam czy to moze byc wina dekodera i softu nowego czy moze jednak tem las kolo domu? Na pewno wszystkie przeszkody na lini antena - nadajnik maja znaczenie w jakosci sygnalu ale czy MPEG4 potrzebuje lepszy sygnal niz MPEG2 przy tej smaej odleglosci nadajnik-odbiornik oraz tej samej (przynajmniej teoretycznie) mocy?
  • Poziom 15  
    Witam!
    Mieszkam teoretycznie poza zasięgiem nadajnika w Śremie(pomiędzy Krotoszynem,a Ostrowem Wlkp).Na tunerze Strong odbieram w MPG2 TVN,POSSAT i TV4 z anteny siatkowej umieszczonej na wysokości ok.4m.Obraz czasem się "szatkuje"-a to z powodu gęstych drzew w linii odbioru.Zanim pokryły się liśćmi obraz był idealny.Tak więc mapki zasięgu są robione raczej z przesadną ostrożnością.Tuner podczas wyszukiwania zapisuje też kanały z MPG4,ale odbieram z nich tylko dżwięk.
    Znajomy na TV SONY BRAVIA z wbudowanym tunerem MPG4 odbiera wszystko bardzo czysto(łącznie z HD).
    ZABBII-sprawdż czy widzi te kanały w opcji sprawdzenia sygnału-ja mam taką funkcję w menu-mogę sprawdzić sygnał na każdym kanale indywidualnie.Wtedy też pokazuje mi na pasku jakość sygnału i jakie stacje na tym kanale znalazł.
    Pozdrawiam-Grzegorz
  • Poziom 16  
    No wlasnie kombinuje jakis TV z ta funkcja w dvb-t bo ten Philips HD 6201 z cyfry to nie ma takiej funkcji sprawdzania mocy sygnalu dla dvb-t tylko ewentualnie satelita i to tak tylko w uproszczony sposob.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    40km od Jemiołowa (lubuskie)

- Sony Bravia 46W4000
    - antena 17-letnia trzynastoelementowa kierunkowa

kanały: TVP1, TVP2, TVP info (jakość praktycznie jak z cyfry+ po kablu euro) + TVP sport, TVP HD (nadawane w 1080 - rewelacja)
  • Poziom 10  
    Mój Philips PVR 7210 nie pobiera żadnego nowego softu aktywując DVB-T.
    Czy cos nie tak z moim tunerem (co?), czy Cyfra odroczyła update?
  • Poziom 16  
    Nie ma jeszcze nowego softu aktywującego DVB-T dla PVR'ów i nie wiadomo kiedy się pojawi. Na razie z nieba można złapać soft tylko do Philips'a 6201 ale jest jeszcze niedopracowany i mam nadzieję, że zabiorą sie za niego w najbliższym półroczu.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    w krakowie jest obecnie: tvp:1,2,info(w-wa),kultura, historia i HD(test).
    Na kopcu krakusa działa super na antenie wewnętrznej, dołaczonej do X3M TU1100. Siła sygnału: 70%
    Na plantach na siłę w niektórych miejscach też dziala, ale trzeba mieć cierpliwość do machania anteną:)
  • Poziom 16  
    Do Philips HD 6201 cyfra udostępniła nowy soft o nazwie 62/DTT. Odbiór DVB-T sie polepszył. O ile poprzednio lapało mi kanały tylko w MPEG2 to teraz mimo, że nic kompletnie nie zmieniałem w instalacji antenowej, łapię także kanały MPEG4. Szatkuje troche ale to wina anteny i przeszkód na drodze. Jak podłączę do innej anteny albo przestawie obecną to powinno juz być całkiem spoko.
  • Poziom 22  
    no i już nieaktualna wiadomość wyżej.
    Zmienili zawartość multiplexu w Krakowie. Podejrzewam że nie tylko tu.
    Jest to co w analogu: 7 kanałów.
  • Poziom 10  
    Odbieram na TV LCD Samsung 7 kanałów w mpeg4 z Krakowa-Chorągwica. Zauważyłem następujący problem. Obraz i dźwięk bardzo ładny ale ... jest WYRAŹNE (ok. 2 sek. ) opóźnienie dźwięku w stosunku do wizji. Nie wiem czy problem dotyczy mojego sprzętu, przekazu z tego nadajnika czy jest to jakaś inna przyczyna.
    Czy ktoś z Was ma coś takiego i czy ewentualnie coś może doradzić.
  • Poziom 1  
    Witam,
    jestem dziennikarką, piszę dla gospodarczych stron "Rzeczpospolitej" o mediach, ostatnio często o planowanej cyfryzacji telewizji naziemnej.
    Chciałabym poprosić o opinię osoby, które interesują się cyfryzacją tv i już odbierają testowy sygnał, mój mail to: m.lemanska(malpa)rp.pl.
    Pozdrawiam
    Magda Lemańska
  • Poziom 16  
    Czy wiadomo coś może o wzroście mocy sygnału ze Śremu? Nie wiem czy to warunki atmosferyczne były tak sprzyjające czy to tylko taki przypadek losowy ale wczoraj tak około 18 godziny miałem w moich "niesprzyjających warunkach lokalizacyjnych" bardzo ładny obraz bez szatkowania i innych "artefaktów" na ekranie. Pogoda była średnia bo padało cały czas. Co prawda drobny deszczyk ale był. Chyba, że w czasie deszczu właśnie są lepsze warunki dla odbicia fali niosącej sygnał TV. Cały multipleks 1 śmigał, że aż miło było popatrzeć. Zupełnie nic nie zmieniałem w instalacji antenowej więc jedyny powód poprawy jaki przyszedł mi do głowy to zwiększenie mocy sygnału z ERP 50 kW do ERP 100 kW jak chyba z Zielonej górze?
    Jest to możliwe czy to tylko chwilowy przypadek polepszenia sygnału w sprzyjających warunkach?