Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozdzielenie sygnału z kablówki na 3 tv + radio

27 Kwi 2009 02:27 2617 2
  • Poziom 1  
    Witam.

Mam sygnał z tv kablowej i teraz chciałbym ten sygnał rozdzielić na 3 telewizory + radio. W punkcie gdzie wychodzi kabel koncentryk od tvk nie mam jeszcze gniazdka i w związku z tym proszę Was o poradę. Czy powinienem w tym miejscu zamontować rozgałęziacz czy najpierw gniazdo i potem rozgałęziacz i czy od rozgałęziacza można podłączyć bezpośrednio odbiornik czy powinno być gniazdo końcowe? Czy sygnał nie będzie za słaby na 3 telewizory? Może powinien być jakiś wzmacniacz? Proszę o wskazanie konkretnego rozwiązania i sprzętu. Z góry dzięki wielkie.

Pozdrawiam.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 26  
    Sporo zależy od sygnału kablówki. U mnie pasywny spliter na 3 TV nie sprawdził się i musiałem dać wzmacniacz rozdzielczy z 3 wyjściami. Mam ARTs3 firmy (chyba) KMB, niestety ostatnio zaczął dawać paski prawdopodobnie przez zasilacz, na razie go wywaliłem, bo od jakiegoś czasu mam już tylko jeden odbiornik.
  • Poziom 28  
    Witam
    Przy "typowym" sygnale z kablówki (tzn. takim, że na wszystkich kanałach obraz masz bez zakłóceń i śnieżenia) bez większych obaw możesz zastosować splitter 3 - drożny (tylko do TV, do radia powinieneś mieć odrębne gniazdo w puszce - przynajmniej ja tak mam). Ja robiłem podobne rozdzielanie sygnału i przy takim spliterze wszystko działało bez zarzutu. Ale potem musiałem zmienić tą instalację ze względu na zmianę usytuowania odbiorników i rozdzielenia sygnału dokonałem za pomocą dwóch spliterów 2 - drożnych połączonych w szereg - i tu już wzmacniacz był konieczny. Ale tak zrobiona instalacja działa do dziś już kilka lat. Źródłem sygnału bywała kablówka, antena zewnętrzna tzw. siatkowa, antena zbiorcza i obraz na odbiorniku na końcu toru nigdy nie był gorszy niż na początku.
    Pozdrawiam