Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CB21N112TZXXEC tryb serwisowy

Asam 27 Kwi 2009 03:19 1632 2
  • #1 27 Kwi 2009 03:19
    Asam
    Poziom 11  

Witam wszystkich.
    To pierwszy raz kiedy z problemem zwracam się tutaj. :)
    Usiłuję przestroić fonie ale mam problemy. Przeczytałem wiele postów i już wiem, że Chassis to KS9A(P). Wymieniłem SAW na K2960M, filterek na 6,5. No i wstyd się przyznać - nie umiem wejść w tryb serwisowy. Nigdy tego dotąd nie robiłem - moja najlepsza wiedza została w czasach TG70 i lampowych TV. Doczytałem, że "Wejście w tryb serwisowy: ST-BY, DISPLAY, MENU, MUTE, POWER-ON ale nic mi nie wychodzi. Na pilocie (model AA59-003128 SAMSUNG) nie ma DISPLAY oraz nie wiem czym różni się ST-BY od POWER-ON (podejrzewam że to samo - 1-sze wyłącza a 2-gie włącza TV z pilota).
    Czy ktoś bardzo "łopatologicznie" mógłby mi opisać wejście w tryb serwisowy i zmianę systemu na CZ lub CK bo nie mam D/K (jest B/G oraz I) w menu?
    Z góry dziękuję za cierpliwość.

0 2
  • #2 28 Kwi 2009 03:36
    mirex
    Poziom 43  

1. Display wyświetlanie aktualnego programu. Na pewno jest na pilocie, ze znakiem +.
    2. Tak, stby i power on to to samo. Zaczynasz po prostu procedurę przy normalnie włączonym TV.
    3. Z trybami w samsungu jest różnie - czasami STANDBY --> DISPLAY --> P.STD --> MUTE --> POWER ON, ale w Twoim wypadku jednak Menu a nie P.STD.
    4. Wejść w tryb musisz aby sprawdzić, ale niekoniecznie uzyskasz możliwość zmiany systemu - zależy to od wersji procesora.

Pilot to AA5900312B

Samsung CB21N112TZXXEC tryb serwisowy

0
  • #3 28 Kwi 2009 22:31
    Asam
    Poziom 11  

Chciałem bardzo podziękować za pomoc - była skuteczna. Telewizor działa na D/K :) a ja z lekka "jestem podbudowany" bo już myślałem że z moją wiedzą to tylko do muzeum. Teraz śmielej będę sięgał do elektroniki. Internet i Forum to jednak potęga - za "moich czasów" tego nie było.

mirex napisał:
    Pilot to AA5900312B

Dokładnie ten pilot. Oczywiście zamiast 8 ma być B - moje stare oczy już czasem zawodzą.

Jeszcze raz dziękuję - jak dla mnie temat można zamknąć. :D

0
  Szukaj w 5mln produktów