Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo DTK29G2K-100D chassis CP850F- w treści obrazu mozaika

27 Kwi 2009 11:28 3475 14
  • Poziom 15  
    Witam.
    Fonia działa, natomiast brak wizji.
    Na ekranie z lewej strony poduszka z pasem szerokości 5 cm, w którym przebijają się lekkie zarysy obrazu bez synchronizacji pionowej.
    Natomiast pozostała prawa część ekranu to bez ruchoma mozaika. Liczyłem na elektrolity po wtórnej stronie przetwornicy, ale bez skutku. Elektrolity sprawdzone i proszę o pomoc.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    Czy po niskiej (AV) jest dobrze czy robi to po w.cz. i po niskiej
  • Poziom 15  
    Witam
    Wygląda na to , że ta usterka robi się zarówno po niskiej i jak po wysokiej częstotliwości.
  • Poziom 15  
    Czy masz możliwość załączenia zdjęcia.
  • Poziom 15  
    Dodałem fotki.
    01 fotka to zaistniała usterka.
    02 fotka po regulacji w trybie serwisowym.

Daewoo DTK29G2K-100D chassis CP850F- w treści obrazu mozaika Daewoo DTK29G2K-100D chassis CP850F- w treści obrazu mozaika
  • Poziom 40  
    Szkoda że foto bez treści na obrazie, być może usterka pochodzi z generatora H.
  • Poziom 43  
    stanow napisał:
    Witam
    Istnieje taka możliwość - technicznie zamieszczę
    dziś wieczorem.

Proszę pisać normalnie. Czyli "Witam.
    Istnieje taka możliwość - technicznie zamieszczę dziś wieczorem"

Wielkość okna edycyjnego nie ma znaczenia! Tekst sam się zwymiaruje.
    Pierwszy post już poprawiłem. [@mirex]
  • Poziom 15  
    Czy t trybie serwisowym była możliwość regulacji fazy H i jak zmienia się obraz przy podanym sygnale wizyjnym ?
  • Poziom 15  
    Witam,
    Faktycznie nie regulowałem fazą, a tylko parabolą i szerokością H.
    Jak dotrę do znajomego to sprawdzę. Jak wcześniej pisałem w pasie z lewej strony jest jakaś treść obrazu, której nie widać na fotkach - tylko poziome paski.Jak odłączę całkowicie sygnał to w tym pasie pojawia się śnieżenie.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    Przy skrajnym ustawienie fazy może zrywać synchronizację w poziomie.
  • Poziom 15  
    Witam.
    W trybie serwisowym chodzą wszystkie regulacje.
    Przeprowadziłem regulację centrowaniem H, bo taka występuje - zamiast fazy i nic to nie wniosło przesunęło tylko całość obrazu w lewo i tak samo w prawo. Zamieszczam fotkę i tv bez żadnego sygnału sygnału zewnętrznego.
    Daewoo DTK29G2K-100D chassis CP850F- w treści obrazu mozaika
  • Poziom 15  
    Podaj jakiś sygnał najlepiej po niskiej.
  • Poziom 15  
    Tak wygląda po niskiej jak na fotce 01, bo był podany sygnał z tunera satelitarnego.
  • Poziom 15  
    Witam
    Udało mi się ustalić ,że prawidłowy sygnał wizji z eura dochodzi do IC 501 (SP9505B). Natomiast na wyjściu IC502 (DDP3315C) ten sygnał wizji widać obcięty o treść mozaiki jak wcześniej opisywałem. Przy pomiarach napięć po dotknięciu kwarcu X501 na ekranie zginęła mozaika a pojawił się obraz o treści śnieżenia - tylko górna połowa ekranu, a dolna ciemna bez treści. Mój osobisty wniosek to będzie okolica usterki.