Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep ECSYSTEM
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Transmisja SVHS na odległość

27 Kwi 2009 13:50 954 6
  • Poziom 16  
    Witam

Chce przesłć obraz z kamerki CCTV na odległość nie całem 200m - niestety przewody odpadają.

CCTV (SVHS/BW) ->... ~200m ...-> odbiornik SVHS

Teraz pytanie - co zastosować? Czy bezpośrednio transmitować obraz czy go kodować? jaka moc nadajnika wystarczy i jaki przy okazji proponujecie- zasilanie kamerki i nadajnika jest z akumulatora włączane po przez czujnik ruchu...

Chcę przyłapać pewnego osobnika jak niszczy mi drewniany płot.

Pozdrawiam.
  • Sklep ECSYSTEM
  • Warunkowo odblokowany
    Witam
    Bezprzewodowa kamerka internetowa
  • Sklep ECSYSTEM
  • Poziom 16  
    Tak kolego,ale zasięg jest za krótki i do tego boję się czy nie powstaną odbicia od drzew - miedzy domem,a tym miesjcem jest sciana z drzew.

Patrzyłem na akumulatorowe kamerki - wszystkie maja zasięg max 100m w lini prostej (da się zwiększyć ;) )- to dobre rozwiązanie, ale odległość i czas działania.

Myśle nad puszczeniem kabla 3 żyłowego ekranowanego do CCTV - koncentryk + zasilanie, ale teraz pytanie czy nie powstanie echo na takiej odległości i obraz będzie zamazany... To by było proste bo nie martwię się o zasilanie i czas działania. Może w połowie drogi dać wzmacniacz sygnału?
  • Warunkowo odblokowany
    Policz sobie ile to cię będzie kosztować- koncentryk + przewód . poszukaj coś o monitoringu
  • Poziom 16  
    Mi chodzi o straty w sygnale, czytałem coś o monitoringu...

Wczoraj patrzyłem odległośc - jakieś 170m.

Zastanawiam się nad przewodami YAp 75-0,59/3,7 (koncentryk) + 2x0,5 (zasilanie) - to jest połączone sygnał + zasilanie.
    Czy sam YAP-EK75+2x0,5 wystarczy...

Można by było podnieść napięcie sygnału wyjściowego z kamerki by nie było strat - tak sobie myślę.

Już kilka rzeczy mam - kamera+kilka dodatków w postaci rozdzielacza sygnału czy czujnika ruchu - a koszt kabelka w porównaniu ze stratami jakie są przy remoncie płotka jest znikomy...
  • Warunkowo odblokowany
    Wydaje mi się że mam lepsze i tańsze rozwiązanie twojego problemu.Na wiadomym portalu można kupić kamerę na małe kasety za około 50 zł. Kamerka na słupa z jakąś czujką ruchu i masz dowód
  • Poziom 16  
    Kolego, mam kamerke co ma 0.1lux czulosci ponad 500lini obraz, do tego oswietlenie IR bo tam malo swiatla dochodzi. Przy kabelku mam wieksza kontrole, ale nie wiem jak ze stratami sygnalu podobno kilka dB mniej bedzie :/.