Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tornado bez HWK obsługa telefonów

27 Kwi 2009 15:42 4326 30
  • Poziom 11  
    Witam.
    Mam problem, mianowicie jakiś miesiąc temu zakupiłem Box Tornado bez HWK. Przez ten cały czas ściągnąłem już chyba wszystkie programy jakie istnieją do obsługi telefonów ( sim lock, soft itd) i żaden mi nie działa. Forum Elektroda z tematami dotyczącymi podobnych problemów przestudiowałem już ze cztery razy, stosowałem sie do rad i instrukcji i nic :( Czy znajdzie się ktoś kto będzie miał chwilę czasu aby mi to wyjaśnić. Do Box'a nie miałem dołączonych żadnych sterów, ściągnąłem z neta i niby sam Box działa, ale w programach zawsze wyskakuje jakiś błąd. Pomocy......
  • Poziom 31  
    Jakie masz stery jaki masz problem jaki masz błąd? Ściągasz instalkę ufs'a instalujesz np UFS Suite Setup v03.03, potem instalujesz stery, na forum jest instrukcja do tornado/ufs podpinasz box, klikasz Connect, następnie zakładkę jaki telefon chcesz robić np dct 4 nokia 6310 i jedziesz co tam chcesz. Nie wiem co tam instalowałeś jakie masz błędy. Możesz zrobić format postawić na nowo wszystko, pamiętaj też, że nokia pc suite ten program do zarządzania nokią może powodować (ale nie musi) konflikty.
  • Poziom 12  
    kurcze przecież tornado łacznie z oryginalnym hwk jest tak tanie że nie ma sensu nawet kombinować
  • Poziom 11  
    Mam zainstalowane Ufs Suite Setup 3.03 i jak klikam conect to mi wyskakuje :
    Bad environment: 31 - Bad library
    Clean system from obsollete Usb drivers.

A jak później wciskam Connect to mi wyskakuje:

Access violation at address 00000000.
    Read of address 00000000.
  • Użytkownik obserwowany
    zmień kabel połączeniowy pc<->box, komp nie widzi boksa.
  • Poziom 11  
    ale jak włączam program dct bb5 King to mi pisze: BOX FOUND
  • Poziom 24  
    spróbuj na kablu np. od drukarki(może być trochę długi albo warto kupić porządny
  • Poziom 11  
    zmienilem kabel i cos zaczelo mi instalować, ale nadal wyskakuja mi te same komunikaty co wczesniej
  • Poziom 31  
    Format i wsio na nowo bym postawił, wiem że trochę zabawy ale jak na instalowałeś/usuwałeś to w rejestrach może coś zostało i siedzi.
  • Poziom 11  
    Format też nie pomógł :(
  • Poziom 31  
    Jak podłączasz box to ile diód Ci się świeci?
  • Poziom 13  
    Możesz napisać krok po kroku jak instalujesz boxa
  • Poziom 11  
    eslodowy:

Świecą mi się dwie diody :PW i ta ze strzałką.

anbon:

Mam sciągnięte jakieś stery i Ufs Suite Setup 3.03. Klikam instalkę, instaluje mi sie Suit Setup, podpinam Boxa, instalują mi się sterowniki. Czekam chwile próbuje włączyć jakiś programik i wyskakuje mi w/w błąd
  • Poziom 13  
    Witam. Nie za szybko, powoli. Mam taki sam box, napiszę ci jak ja to robię:

W twoim przypadku na początek musisz wszystko odinstalować i najlepiej wyczyścić rejestr.

1. Podłączam boxa.
    2. znaleziono nowy sprzęt----otwiera się kreator-----Opcja na samym dole "nie, nie tym razem"-----Zainstaluj sterowniki z określonej lokalizacji( opcja na 2, czyli na samym dole)----podajesz ŚCIEŻKĘ ze sterownikami, czyli tam gdzie masz plik "USB Driver" (jeśli nie masz tego pliku to ci podeślę) ---- komputer moze troszkę myśleć-----zaczyna się instalacja sterowników
    ------wyskoczy ci okienko windowsowskie i klikasz "mimo to kontynuuj".
    Koniec. w tym momencie masz zainstalowane sterowniki.
    3. Teraz zainstaluj program UFS Suite Setup. 3.03
  • Poziom 11  
    tak też robiłem (tzn. w tej kolejności), przed formatem, ale nic to nie dawało i po formacie zrobiłem tak jak opisałem wyżej i znów to samo, więc juz nie wiem, może Box jest uszkodzony albo coś?
  • Poziom 13  
    hmmm....
    zmień kabel do boxa
    inny port USB
    spróbuj na innym kompie

spróbuj na tych sterownikach

Piszesz:" ale jak włączam program dct bb5 King to mi pisze: BOX FOUND"
    Dziwne skoro masz boxa bez HWK to nie powinien obsługiwać BB5.
    Załączniki:
  • Poziom 11  
    też mi się wydawało to dziwne...

mam właśnie te sterowniki :) od samego poczatku...
    zmieniałem kabel, porty USB, tylko na innym kompie nie próbowałem bo nie mam możliwości, ponieważ mam Viste na innych...
  • Poziom 13  
    A u siebie masz Viste czy XP?
    Spróbuj jeszcze tak:
    kopiuj UFS2XX.dll z C:\Program Files\SarasSoft\Twister\USBDriver do C:\WINDOWS\SYSTEM32
  • Poziom 11  
    mam xp. dzia, ok spróbuje ale dopiero w sobotę bo będę robił jutro jesze raz formata... i jak mi teraz nie pójdzie to znaczy że coś z Boxem jest nietak
  • Poziom 11  
    nom i zadziałał... lecz teraz wyskakuje mi : Please Enter Activation String. Co mam zrobić, pytam, ponieważ nie chcę znów czegoś popsuć
  • Poziom 37  
    Box nie jest aktywowany.Prosi Cię o podanie stringa aktywacyjnego.
    Cytat:
    ale jak włączam program dct bb5 King to mi pisze: BOX FOUND"
    Dziwne skoro masz boxa bez HWK to nie powinien obsługiwać BB5.

Jeśli to bb5king to znajdzie boxa i nie nie ma w tym nic dziwnego...
  • Poziom 11  
    Tak to wiem, tylko skąd ja mam go wziąć?
  • Poziom 11  
    a skąd mam go wziąć?
  • Poziom 33  
    jak odpalasz UFS_DCTxBB5 dajesz connect

UFxBoot V2.2 (c) SarasSoft 2003. Id: 62 CF 1 10
    UFS_USB V2.8 (c) SarasSoft 2007. S/n: xxxxx
  • Poziom 11  
    za każdym razem wyskakuje mi inny numer
  • Poziom 33  
    to cos nie tak bo sn powinien byc zawsze ten sam
    na sorum zamieszczalem program ufs3tools.exe tam jest opcja zmiany sn
  • Poziom 11  
    Mam ten program ale nie mam pojęcia jak się nim obsługiwać. On powinien też wyliczać stringi prawda?

Dodano po 32 [minuty]:

Zastosowałem się tego co jest napisane tutaj :

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1246342&highlight=ufs3tools+exe&sid=

lecz teraz wyskakuje mi przy włączeniu Ufs_dctxbb5 takie coś:

Unexpected

Dodano po 1 [minuty]:

Unexpected Expection: BOX_ERROR: 1020