Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilanie układów scalonych z zasilacza impulsowego

27 Kwi 2009 17:01 1651 8
 • Poziom 15  
  Witam wszystkich forumowiczów, dzisiejszego popołudnia gdy chciałem odpalić swój świeżo zaprojektowany układ obróbki sygnału analogowego wykonany na wzmacniaczach operacyjnych wynikł mi następujący problem... układ kompletnie zaczął świrować ... wcześniej gdy go testowałem na zasilaczu symetrycznym zrobionym z trafa sieciowego chodziło ok a gdy włączyłem to na zasilaczu impulsowym kompletnie mu odbiło ... układ to linia zaczynająca się od wzmacniacza róznicowego który kompletnie nie odejmuje napięć, wzmacniacza X10 który też kompletnie świruje i komparatora na końcu który też świruje ... czy ktoś z was miał już taki problem ??
 • Poziom 43  
  Jak stabilizujesz/wygładzasz napięcie? Zasilanie z przetwornicy mogło spowodować przedostawanie się zakłóceń do układu i stąd kłopoty.
 • Poziom 27  
  Hmmm, niestety moja plastikowa kula nie pokazuje Twojego schematu, może ktoś kto ma kryształową, albo chociaż szklaną Ci pomoże. ;)
 • Poziom 15  
  kurcze no nie ważne co tam jest ... po kolei linia z wzmacniacza róznicowego pozniej wzmacniacz X10 i komparator z histereza ... jak ktos wie o co chodzi to sie domysla ... do takiego problemu to schemat urzadzenia chyba nie potrzebny ........ do stablilizacji na wyjsciu 79S12 i 78S12
 • Poziom 43  
  A jak są prowadzone kable sygnałowe? Jakie jest rozmieszczenie całości? Masz jakieś dławiki, kondensatory filtrujące?
 • Poziom 15  
  wszystko jest na płytce ... to nie jest jakiś sygnał audio czy coś ... chodzi tu o zwykłe napięcie ... które jest pierwsze odejmowane ... pozniej pomnożone X 10 i później porównane z napięciem innym ... a cały ten układ nie działa

  Dodano po 4 [minuty]:

  cos takiego
  Zasilanie układów scalonych z zasilacza impulsowego
 • Poziom 43  
  Tak się akurat składa, że wzmacniacz w układzie różnicowym ma świetną cechę bycia dość odpornym na śmieci, jednak zasilacz wykorzystuje wysokie częstotliwości a one nie mają takich problemów z przedostawaniem się gdzie popadnie i robieniem zamieszania. Wystarczy, że zacznie indukować się sem w ścieżkach i sprawa załatwiona.
 • Poziom 15  
  kurcze jednyny problem jeśli tak jest to jak to zlikwidować aby układ działał poprawnie
 • Poziom 38  
  1.Podłącz układ do zasilacza testowego.
  2.Sprawdź czy działa.
  3.Połóż obok zasilacz impulsowy i podłącz do niego sztuczne obciążenie
  4. Włącz zasilacz impulsowy.
  Zobaczymy co dalej.