Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell D810 - jakie wartości diod w obwodzie baterii pytania

djblack 27 Kwi 2009 17:38 2971 7
  • #1 27 Kwi 2009 17:38
    djblack
    Poziom 13  

Witam Was serdecznie , wiem że już wiele było na temat dell i koszmarnym zasilaniu ale ja mam inny problem choć związany z owym zasilaniem.A mianowicie , laptop działał rewelacyjnie do momenty kiedy w mieszkaniu nie wywaliło mi bezpieczników :> wymiana na klatce schodowej i co się okazuje laptop działa tylko na baterii.Zasilacz został dokładnie sprawdzony jest sprawny dla własnego spokoju pożyczyłem zasilacz z 600 ki PA-12 ten sam objaw brak napięcia.Rozebrałem go do rosołu po czym ukazały mi się 2 diody lub warystor zaraz po kostce zasilania 1 uszkodzona ( pęknięta na polowe) druga obok sprawna .Myślę że to jakieś diody zabezpieczające płytę przed skokami napięć . I tutaj moje pytanie : jakie wartości maja owe diody nie chciałem eksperymentować wiec wylutowałem identyczna diodę z obwodu baterii. Laptop działa jak kiedyś lecz bez baterii bo nie wiem jaka wstawić.Proszę o pomoc Starszych elektroników z bagażem doświadczeń ,jaką diodę o ile to diody wstawić w to miejsce o jakich wartościach.Dziękuje pozdrawiam Black.

Specyfikacja : Dell D810 1.86ghz Zasilacz Oryginalny Dell PA-10 z kompletu sprawny 19.5v 4.62A nigdy nie było problemów z ładowaniem baterii itp.

0 7
  • Sklep HeluKabel
  • #2 29 Kwi 2009 17:40
    djblack
    Poziom 13  

Potrafi mi ktoś odpowiedzieć na to pytanie proszę o jakieś sugestie bo mam mały problem z określeniem tego ustrojstwa co to takiego może macie jakieś pomysły pozdrawiam Black.

PS.Mam schemat zasilania D600 jest bardzo podobny do 810-ki na foto jest zaznaczony element jaki mi sprawia problem .

0
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #3 29 Kwi 2009 19:48
    farmer
    Poziom 29  

Jeśli chodzi o FL1, to jest to podwójny dławik (zero i plus), można zastąpić zworą z drutu.

0
  • #4 29 Kwi 2009 20:19
    djblack
    Poziom 13  

Rozumie :) powiedz mi Farmer to jest ta kosteczka czarna z wyprowadzeniami na początku i końcu? ( wyglądająca jak dioda smd ) i po jej spaleniu nie miał bym zasilania?

0
  • Pomocny post
    #5 29 Kwi 2009 20:43
    farmer
    Poziom 29  

Daj jakieś zdjęcie rzeczonego elementu, nie mam płyty przed sobą.

0
  • #6 29 Kwi 2009 21:48
    djblack
    Poziom 13  

Są to dokładnie takie elementy po kostce zasilania jak na tym foto tylko u mnie są pojedyncze też 2 sztuki jedna z nich była spalona podmieniłem z obwodu baterii. Dokładnie oto mi biega co to jest :) dzięki Ci bardzo za zainteresowanie i pomoc :) szkoda że z TYCH jesteś bo piwa masz pod dostatkiem ale jak co masz u mnie wielkie 0.66 pozdrawiam. Black

0
  • Pomocny post
    #7 29 Kwi 2009 22:29
    farmer
    Poziom 29  

Tak, to są dławiki, jeśli jeden był pęknięty - brak przejścia na nim, to brakowało albo masy, albo zasilania - patrz schemat i notebook nie miał prawa działać. Zastąp kawałkiem grubego drutu i będzie OK.

0
  • #8 30 Kwi 2009 02:32
    djblack
    Poziom 13  

Farmer wielkie dzięki za informacje pomogłeś i chwała ci za to pozdrawiam i dziękuję Temat zamknięty.

0