Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakłócenia w CB przez xenony HID, radio: uniden

John123 27 Kwi 2009 21:35 6509 8
  • #1 27 Kwi 2009 21:35
    John123
    Poziom 12  

Witam

Mam niestety chińskie xenony, które powodują zakłócenia w CB radio(w momencie włączania świateł pojawiają się zakłócenia). Mam radio Uniden, stosowałem filtry na Xenony - nic nie dały. Nie próbowałem jeszcze filtrów na CB radio bo nie wiem czy i ewentualnie które mogłyby pomóc...
    Co może pomóc?

0 8
  • #2 27 Kwi 2009 21:49
    rotos
    Poziom 12  

Na pewno wyrzucenie xenonów.

0
  • #3 27 Kwi 2009 21:55
    John123
    Poziom 12  

Doskonale wiedziałem, że będzie taka 1sza odpowiedź. Gratuluje błyskotliwości, nigdy nie wpadłbym na to.
    Może jednak wypowie się ktoś kompetentniejszy, dzięki

0
  • #4 27 Kwi 2009 22:04
    rotos
    Poziom 12  

To nie tylko z powodu zakłóceń.Bardziej z uwagi na bezpieczeństwo na drodze. Sam zdajesz sobie sprawę z tego że to chińszczyzna.U mnie przetwornice w domu dają 9S zakłóceń.I jedynym wyjściem jest wywalenie.

0
  • #5 27 Kwi 2009 22:23
    SP5IT
    VIP Zasłużony dla elektroda

Oszczędź męczarń innym uzytkownikom drogi i sobie. Wywal ten szajs.
    Michał

0
  • #6 27 Kwi 2009 23:31
    John123
    Poziom 12  

Xenony, które mam posiadają wszystkie atesty, są produkowane przez firme która robi podobne xenony dla Phllipsa...

Do tego mam lampy soczewkowe czyli do nich nadają się xenony, inne rozpraszają światło i mogą faktycznie przeszkadzać.

Dlatego nie rozumiem dlaczego miałoby to przeszkadzać(pomijając już kwestie CB) i mi i innymi użytkownikom ?

9s zakłóceń - możesz rozwinąć co to może powodować?

0
  • #7 28 Kwi 2009 07:31
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

John123 napisał:
    Xenony, które mam posiadają wszystkie atesty, są produkowane przez firme która robi podobne xenony dla Phllipsa...

Czy aby jesteś na 100% pewien co piszesz. :D
    Cytat:
    Dlatego nie rozumiem dlaczego miałoby to przeszkadzać(pomijając już kwestie CB) i mi i innymi użytkownikom ?

Tu również koledzy piszą o zasadności kontynuowania tego tematu.
    Przeszkodzić może sam fakt ponownego odpowiadania na już opisane zagadnienie i absolutny fakt przyjęcia tych wiadomości przez piszącego (twórcę) tego tematu.
    Bez obrazy ale takich postów jest dużo. :cry:

Cytat:
    9s zakłóceń - możesz rozwinąć co to może powodować?

To w potocznym (fachowym) tłumaczeniu oznacza to , że sygnał (np. zakłócający) jest silny, mocny, wielki a dokładnie 9S (czy S9) to wartość napięcia w.cz. na wejściu odbiornika mierzona w µV na 50Ω.
    Inaczej : S9 to napięcie 50µV/50Ω .

Pozdrawiam.

0
  • #8 28 Kwi 2009 07:44
    Thomaster
    Poziom 19  

Miałem podobny problem przy radiu presidenta Johny II i antenie na magnes misouri - żadne filtry na CB nie pomogły. Problem rozwiązało wywalenie podstawy magnetycznej i przykręcenie anteny do dachu w miejsce radiowej. Wyeliminowało to całkowicie zakłócenia powodowane przez ksenony i zasilanie nawigacji.

0
  • #9 28 Kwi 2009 11:39
    John123
    Poziom 12  

Dzięki za odpowiedź, sprobuje tak zrobić.

A co do: S9 to napięcie 50µV/50Ω . to ok sporo ale sorka dalej nie rozumiem co to może powodować oprócz zakłóceń w moim CB radiu ?

0