Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z alarmem FOX 900T/3RND SF w Skodzie Felicji

dziq999 27 Apr 2009 22:08 3794 5
Optex
 • #1
  dziq999
  Level 2  
  Witam,
  mam ciekawy (?) problem z alarmem w mojej Skodzie Felicji. Autko 10-letnie otrzymałem "w spadku". Od co najmniej 3 lat alarm nie byl uzywany (uzbrajany).

  Samochód postał sobie ostatnio 3-4 tygodnie i rozładował się akumulator. Próba odpalenia na pych nie powiodła się. Próba odpalenia na kabel spowodowała uruchomienie alarmu.
  W sumie syrena zaczynała wyć natychmiast po podłączeniu dobrego akumulatora bezpośrednio do instalacji w Skodzie, natomiast gdy klemy podłączano wraz z rozładowanym akumulatorem, błyskały jedynie kierunkowskazy. Odłączenie klem w obu przypadkach powodowało uspokojenie sytuacji, ale oczywiście tez niemożliwe bylo odpalenie silnika ;)
  Natomiast próba odpalenia silnika, gdy podłączone były klemy, na początku skutkowało kilkukrotnym obróceniem rozrusznika. Po paru próbach jednak w ogóle cokolwiek przestało się "kręcić". Przekręcenie kluczyka na kostce pod maską spowodowało jedynie wyciszenie syreny.

  W związku z tym pytanie:
  Czy jest jakiś w miarę przystępny sposób dezaktywacji alarmu? Ewentualnie jaka jest procedura postępowania z tym alarmem w sytuacji rozładowania akumulatora?

  Domyślam się, że alarm po prostu odcina zapłon uniemożliwiając odpalenie auta nawet ze świeżego akumulatora. Pilota co prawda mam, ale byl nieużywany ze 3 lata, więc nawet nie ma pewności czy wymiana baterii cokolwiek da ;)

  Alarm to jak w temacie: FOX 900T/3RND SF
 • Optex
 • #2
  rnb_bolii
  Level 38  
  Witam. Alarm uzbroił się po ponownym, dobrym zasilaniu (są takie alarmy które po podaniu zasilania uzbrajają się od razu). Jeżeli alarm jest sprawny a pilot zawodzi, to wymień tą baterie. Potem, jeżeli okaże się że centralka alarmu nie reaguje na polecenie pilota, pozostaje przejrzeć płytkę pod wzgl. zimnych lutów, połączeń, a jak nie zadziała to zdemontowanie alarmu i wstawienie nowego- jak jest taka potrzeba.
 • Optex
 • #3
  lukaszkrucz
  Level 13  
  Mając nadzieję, iż jesteś właścicielem samochodu... jeśli nie zamierzasz naprawiać alarmu, znajdź centralke alarmu, w jednej z wtyczek znajdź dwa fioletowe przewody i połącz je we wtyku grubym przewodem i zabezpiecz opaska samozaciskową.
 • #4
  dziq999
  Level 2  
  Witam. Dzięki za porady. Najpierw stestuję patent z baterią, a potem z kabelkami :)
 • #5
  dziq999
  Level 2  
  Epilog całej historii jest następujący:

  Udało się odpalić samochód podłączając klemy do auta kumpla ale wraz z moim akumulatorem. Po prostu po kilku próbach zauważliśmy moment w którym alarm sie uspokoił, a rozrusznik mógł się przekręcić choć o pół obortu. Wystarczyło podładować i poszło :)

  Aha, pilot jest definitywnie dead, bateria nie pomogła. Co do kabelków, to był fioletowy - owszem, ale tylko jeden. Drugi niebieski. Obstawiałbym, że te dwa trzeba by spiąć w razie jakby co.

  Jeszcze raz dzięki za pomoc.
 • #6
  lukaszkrucz
  Level 13  
  pin 15 i 18 realizuje blokadę silnika

  - druga wtyczka: pin 3 i 6

  Pozdrawiam.