Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podświetlenie w Philips 170S

arkadi26 27 Apr 2009 22:57 4155 4
    arkadi26
    Level 10  
    Witam. Mam monitor LCD Philips 170S. Od pewnego czasu coś mu się "przestawiło" a objaw tego jest taki: włączam monitor zapala się matryca przez trzy sekundy (około) jest wszystko na ekranie a potem zanika. Wyłączam monitor, włączam ponownie i następuje taka sama sytuacja jak opisana wyżej. Gdy wygaśnie ekran wciskam przycisk menu na monitorze i tak jakby było widać zarys tego okienka. Podejrzewam że jest to sprawa z podświetleniem matrycy. Czy miał może któryś z szanownych kolegów elektroników podobny problem i czy dał sobie z tym radę. Bardzo proszę o sugestie. Pozdrawiam serdecznie.

Arek.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    matisblu
    Level 18  
    Witam!
    Temat wielokrotnie wałkowany na elektrodzie. Do sprawdzenia tranzystory kluczujące, transformatory w inwertorze i świetlówki w matrycy. Warto wrzucić zdjęcie płyty zasilacza i dokładne oznaczenie typu monitora. Jakieś podzespoły do Philips-a 170S powinienem mieć.
    szemielos
    Level 14  
    Sprawdź elektrolity w inwerterze, tranzystory oraz świetlówki.
    arkadi26
    Level 10  
    Przepraszam za opóźnienie ale niestety miałem wyjazd. Co do monitora, dziękuje za rady, podejrzewam że temat był wielokrotnie wałkowany ale liczyłem na to iż znajdzie się "elektronik" czy użytkownik tegoż akurat modelu który miał podobny problem i rozwiązał go. Bynajmniej pozostaje mi teraz sprawdzenie podzespołów. Co d zdjęć wrzucę do końca tygodnia wtedy będziemy mogli bardziej dedukować. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za pomoc.

Arek.
    Dariusz Goliński
    Level 22  
    A ja mam 170s7. Efekt jak wyżej. Niezależnie od tego czy jakaś świetlówka jest podłączona czy nie czy tylko jedna inwerter startuje i wyłącza się.
    Czy w waszych monitorach też słychać lekkie piszczenie przetwornicy ? Piszczenie to zmienia się delikatnie pod czas pracy inwertera i pod czas jego niedziałania.

Podświetlenie w Philips 170S