Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer Pioneer z zestawu DCS-240 jako wzmacniacz

27 Kwi 2009 23:14 882 1
  • Poziom 2  
    Witam zacne grono,

kolega potrzebuje wzmacniacz ok 300 Watt i znalazłem urządzenie z zestawu Pioneera DCS-240 (subwoofer) o mocy 360 Watt RMS. Niestety na tyle nie ma typowego wejścia audio, tylko dziwne złącza.

Zastanawiam się czy ten sprzęt nada się jako wzmacniacz do głośników estradowych. I czy da się przerobić jakoś wejście na jakieś cywilizowane.

Załączam zdjęcie bardzo słabej jakości, ale ogólny zarys złącz jest widoczny. Proszę o pomoc.
  • Poziom 12  
    Mogę się mylić ale wydaje mi się że jeśli to ma 360W RMS to raczej ta moc jest sumą mocy wzmacniacza 6 kanałowego gdzie na każdy kanał przypada 60W. Nie da się tego tak połączyć by uzyskać wzmacniacz stereo o mocy 2X180W (pewnie o to Ci chodziło)
    Jak się uprzesz to podłącz tak by mieć 2X60W z kanałów od głośników frontowych. Schemat gniazda musisz sobie znaleźć bo nie dysponuje.
    Co do napędzania głośników estradowych... to może jakimś estradowym sprzętem?
    Nie obraź się ale jak ktoś znający się na rzeczy zobaczy że napędzasz coś na "estradzie" za pomocą przerobionego suba domowego to Cie wyśmieje...