Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Faust 211D Unitra z USB lub DVD-USB

jimmy23 27 Kwi 2009 23:23 2026 13
  • #1 27 Kwi 2009 23:23
    jimmy23
    Poziom 9  

Witam wszystkich.

Mam mały problem z zamontowaniem transmitera w radiu Faust Unitra z serii Mini Line. mianowicie mam już transmiter i co dalej???Chciałbym troszkę odświeżyć ten sprzęcik bo mam całą składankę. A pytanie brzmi czy mogę jakoś wykorzystać części radia np. transformator i czy taki transmiter MUSI? nadawać przez radio?? Dodam jeszcze że chcę zachować jak najwięcej w oryginale Np-usunę tylko jeden przycisk powiększę otwór i tam włożę USB. Jeżeli się da to włożę tam DVD za około 100zł również z USB ale może być bez napędu gdyż pendriv-y przejmują inicjatywę

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc

0 13
  • Pomocny post
    #2 30 Kwi 2009 14:58
    mkpl
    Poziom 37  

Hmm co chesz uzyskać ? może zrób dodatkowy klocek wsadz tam jakaś płyte główna pIII dvd slim taki jak w laptopie czytnik kart pamięci LCD podłączony do LPT czujka podczerwieni na COM jakas prosta klawiaturka do tego dysk ze 30Gb i karta sieciowa i masz świetme multimecia center z serverem dvd mp3 avi xvid i innymi bajerkami :)

0
  • #3 01 Maj 2009 01:16
    jimmy23
    Poziom 9  

No w sumie dobry pomysł tylko pytanko ile by takie coś kosztowało i czy zmieściłoby się w obudowie tego radia ??

0
  • #4 01 Maj 2009 10:57
    DJ Max
    Poziom 30  

No właśnie, masz już transmiter i co dalej? Po co ładować go w inną obudowę?

0
  • #5 01 Maj 2009 14:13
    karasws502
    Poziom 17  

Daj se z tym spokój, po co chcesz zmieniać coś co nigdy nie było do tego przeznaczone?? po co chcesz do unitry ładować usb i inne gówniane bajery?? nie łatwiej było by Ci kupić nowe DVD firmy np xorro bądź manty za 150 zł?? i masz już DVD USB divix-a i ine bajery no i masz wyświetlacz jak najbardziej kolorowy czego w unitrze nie masz. Tyle z mojej strony. Z całym szacunkiem stary ale ten pomysł jest porażką i głupotą to tak jak byś chciał malucha troszkę odświeżyć ładując do niego powiedzmy silnik od porshe turbo i ładując w niego kupę elektroniki w postaci abs-u, kontroli trakcji i reflektorów bi ksenonowych i tu nasuwa się pytanie "PO CO"?? .
    Pozdrawiam Karol.

0
  • #7 01 Maj 2009 20:57
    jimmy23
    Poziom 9  

Ja was rozumie. Co do malucha to pojawiła się nowa wersja Fiat 500. A chciałbym tam włożyć usb chociażby po to żeby ta wieża nadal stała u mnie na półce i nie musiałbym nagrywać płyt itd.. Tanie dvd (Manta itp... )ok. ale obudowy , plastik i brzydkie. Karol dlaczego tyle na NIE??? ( nie chciałbyś mieć w swojej unitrze usb?? , bez nagrywania płyt podłączania tylko do komp. czy słuchać radia, czy kaset. jeden mały otwór i troszke wolnego czasu na wykonanie i twój sprzęt jest na topie przez kolejne pare lat.

A co do Dyzia to NIGDY NIE sprzedam nic z unitry czy diory no chyba że popsute itd..

Pozdrawiam wszystkich. Pomyślcie nad tym jeszcze ja myślałem ponad 4 miesiące i doszedłem do wniosku że to ma sens i to jak najbardziej.

3majcie się

0
  • #8 01 Maj 2009 21:49
    prezeswal
    VIP Zasłużony dla elektroda

jimmy23 napisał:

A pytanie brzmi czy mogę jakoś wykorzystać części radia np. transformator i czy taki transmiter MUSI? nadawać przez radio??

Moje pytanie brzmi: jaki masz ten nadajnik (transmiter) :?:
    Pozdrawiam.

0
  • #9 01 Maj 2009 22:46
    Książe Radziwił
    Poziom 21  

Cytat:
    nie chciałbyś mieć w swojej unitrze usb??

Nigdy w życiu do Unitry (klasyka polskiego sprzętu) pakowania jakiegoś badziewia , szkoda sprzętu , to tuner a nie urządzenie wielofunkcyjne.

Są tysiące innych marek które lepiej się "tuninguje"

Cytat:
    Pomyślcie nad tym jeszcze ja myślałem ponad 4 miesiące i doszedłem do wniosku że to ma sens i to jak najbardziej

Zauważ że większość wiary na tym forum sądzi że nie ma sensu, ale zrobisz jak uważasz. Pozdrawiam

0
  • #10 01 Maj 2009 22:53
    Dydzio
    Poziom 30  

Nie chcesz sprzedać, ale wolisz zniszczyć. Myślisz że potem, z małą dziurką, ktoś Ci to kupi?
    Ja nadal nie rozumiem, co y w ogóle chcesz zrobić. Transmiter z tego co wiem służy do wysyłania sygnału drogą radiową DO tunera, więc po co chcesz go tam ładować?

0
  • #11 01 Maj 2009 23:24
    jimmy23
    Poziom 9  

W sumie mogę powiedzieć że nie spodziewałem się takich odpowiedzi wszyscy na NIE ! dlaczego? wy nadal nie rozumiecie. Właśnie chodzi mi o to żeby tego nie psuć to ma nadal wyglądać tak jak wyglądało tylko że funkcja się troszkę zmienia chociaż istnieje też opcja pozostawienia radia i tylko wewnątrz transmiter. Ja również baardzo lubię unitre mam sprzęcik jakieś 10 lat (od wujka dostałem) i nie narzekam ogólnie ale te mp3 by już mogły być co nie??

Znacie jakiś programik gdzie można takie co ś zaprojektować ogolnie o obudowe mi chodzi(przód) ??

Pozdrawiam

0
  • #12 01 Maj 2009 23:34
    Dydzio
    Poziom 30  

Piszesz strasznie chaotycznie. Najpierw o transmiterze, a potem "takie coś" czyli panel przedni :| Zdecyduj się wreszcie, czego chcesz? Oczekujesz od Unitry, która nie istnieje od 20 lat odtwarzania MP3? Może od razu Blu-Ray?

Kup sobie po prostu jakiś prosty odtwarzacz DVD z divixami i USB, postaw obok, podepnij pod wejście linowe wzmacniacza i będzie po krzyku. Swoją drogą nie wiem, dlaczego po prostu nie podepniesz komputera...

A w odpowiedzi na "dlaczego" poczytaj: http://unitra.eu.org/stop_tuningowi przejrzyj też galerię...

0
  • #13 01 Maj 2009 23:49
    jimmy23
    Poziom 9  

Chyba mnie przekonałeś chodz oni to przegięli troszkę mi nie o AŻ takie zmiany chodziło. chyba jednak postawie na to DVD i będzie dobrze. Ale jakby mnie naszła myśl zrobienia znowu tego to zrobię i nakręcę filmik i zamieszczę na forum. Narazie jednak jestem za zwykłym tanim DVD. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

0
  • #14 02 Maj 2009 00:23
    Dydzio
    Poziom 30  

Przesada, nie przesada, każda przeróbka (poza konieczną) jest jak tuning.
    Dostawienie osobnego klocka jest najtańszym, a na pewno najlepszym rozwiązaniem. Na pewno nic nie zepsujesz, a DVD będzie na gwarancji.

PS. Nadal nie rozumiem, co chciałeś od początku zrobić, jaki transmiter, po co?

0