Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka HP PSC 1510 - Ciągle pobiera papier i drukuje test.

28 Kwi 2009 00:16 8727 4
  • Poziom 12  
    Witam,

mam problem z wyżej wymienioną drukareczką, tak jak w temacie po każdym wyłączeniu zasilania i po ponownym włączeniu drukuje test.
    Co może być przyczyną ? Czy któraś głowica ?

Proszę o pomoc

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Może to nie test tylko kalibracja. Jeśli tak to rzuć wydrukowaną kartkę na skaner i wciśnij SCAN.
  • Poziom 21  
    jak wydrukuje ci ten test to kładziesz na szybe naciskasz skan i czekasz aż przestanie skaner pracowac i zakonczy sie cała operacja z skanowaniem po czym nie wyłanczasz urządzenia przyciskiem on/off tylko wyciągasz wtyczke zasilania z drukarki czekasz 10 sek i podłączasz wtyczke zasilania do drukarki i czekasz co zrobi jesli wydruk testowy zacznie drukowac kolejny raz to sprawdz czy na wydruku sa tez kolory to znaczy jeden albo zółty albo niebieski nie pamiętam a jak bedzie tylko czarny to lipa z kalibracji tusz kolorowy do wymiany pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Zmien kardzridze na nowe, moja Narzeczona miała to samo. Pomogło
  • Spec od drukarek
    Dla zainteresowanych: znalazłem, jak anulować ten test i drukować mimo częściowo pustych lub zatkanych kartridży. Otóż urządzenie włączamy bez papieru w podajniku, karetka przejedzie od lewej do prawej (do stacji czyszczącej), nastąpi czyszczenie głowic, karetka przesunie się z powrotem w lewo i po krótkiej chwili w prawo (to jest początek przygotowania do wydruku strony testowej), znowu jest czyszczenie głowic i urządzenie zaczyna próbować pobierać papier - rolki od papieru kręcą się przez krótką chwilę, po jakiejś sekundzie to się powtarza i w czasie, gdy te rolki się kręcą, zaczynamy raz po razie szybko naciskać przycisk Anuluj/Wznów: jeśli to dobrze zrobiliśmy, po chwili mechanizmy się zatrzymują, urządzenie nie sygnalizuje braku papieru (mrugająca kontrolka "Sprawdź papier" i "E" na wyświetlaczu), możemy wtedy przestać naciskać, urządzenie jest w stanie gotowości i drukujemy, co chcemy :D Jednakże działa to do wyłączenia i po każdym włączeniu trzeba tą operację powtarzać...