Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szyby elektryczne golf III - schemat

28 Kwi 2009 07:28 9283 5
  • Poziom 9  
    Witam
    Szukam schematów szyb elektrycznych do golfa III 93r, 2.0;
    Stało się coś takiego, że tylne szyby przestały reagować na przyciski w drzwiach i przyciski z przodu. W ogóle zero reakcji. Natomiast po przytrzymaniu kluczyka na otwieraniu działają dobrze zamykają się i otwierają bez problemu. Proszę o pomoc!
  • Computer ControlsComputer Controls

• Poziom 28  
    Nie posiadam co prawda schematu instalacji, ale kiedyś projektowałem dla znajomego sterownik szyb właśnie do tego auta. Znajomek posiadał oryginalne siłowniki i panel z przyciskami i wykorzystałem to do budowy własnego modułu. Moduł był wyposażony w opcję domykania itp bajerki. Włącznie z pomiarem prądu pobieranego przez silniki siłowników. Jeżeli jesteś zainteresowany to daj info na PW.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Szukaj, osobiście wrzuciłem na forum
  • Poziom 1  
    mam golfa 3 gti i 8v i nie działaja mi szyby elektryczne z kluczyka działaja a z przyciskow nie i jest moze jakis chemat do tego?? lub co zrobic zeby działały czy to moze byc z tego jakis impusl siliniczka do centralnego zamka czy nie??
  • Poziom 9  
    Witam. Trochę odgrzeję stary temat nie chcąc zakładać kolejnego o podobnej tematyce. W moim golfie jest fabryczna instalacja szyb i niestety w lewych tylnych drzwiach padł sterownik silnika. Wstawiłem prowizoryczne rozwiązanie na układzie przekaźników modyfikując wiązkę w drzwiach tak by jeden styk załączał jeden przekaźnik a drugi styk drugi przekaźnik, to rozwiązanie pozwala jednak na sterowanie tylko z tylnego miejsca. W oryginalnej wersji instalacji sterowanie odbywa się jednym przewodem poprzez (+) lub (-). Przyznam że kombinowałem z tym rozwiązaniem na przekaźnikach lecz gdy załączy się jeden przekaźnik trzyma do momentu zasterowania drugiego i odwrotnie więc takie rozwiązanie odpada do sterowania szybami.
    Moje Pytanie do Szanownych forumowiczów jest takie: czy istnieje jakiś prosty układ elektroniczny na który podając raz (+) raz (-) można sterować pracą dwóch różnych przekaźników?
  • Poziom 11  
    Mam taki schemat. Mam nadzieje, że o taki chodziło.