Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie parametry odbiornika DVB ? S/R, F ?

28 Kwi 2009 09:08 1373 4
 • Poziom 27  
  Chciałem ustawić odbiornik DVB KAON S660HDCO na odbior naziemnej telewizji cyfrowej. Powinienem mu podać parametry:

  Start frequency
  End frequency
  Symbol rate
  Const = zapewne modulacja

  Chciałem go ustawić do odbioru na Śrem, tj. 490 lub 618 MHz. Jako że chciałbym zacząć od podania parametrów kanału i później mając zaprogramowany kanał odpowiednio ustawić antenę (o ile moje rozumowanie jest poprawne) proszę o podanie parametrów, lub opis ak należy ustawić wspomniane wartości
 • Poziom 27  
  Dobrze znam tę stronę ;) Symbol rate ustawiłem na 8000KS/s, ale dalej sygnału nie ma. Podejrzewam, że problemem jest 53m kabla.

  Jeszcze jedno pytanie - chcialbym spróbować odbioru na antenie, którą mam do TV analogowej. Mam ją ustawioną na Śrem, do niego ok. 50km w linii prostej. Czy to może zagrać ?
 • Admin Sprzętu Medycznego
  Ja odbieram na antenie siatkowej (do odbioru analogowego) . Zainstalowałem w niej płytkę wzmacniacza (z przeznaczeniem do odbioru BVB) do nadajnika mam ok 15 - 20 km. Wszystko hula OK (to w Krakowie). A w Komornikach k/ Poznania odbieram na antenie kierunkowej, jest nieco gorzej, ale tam nie mogę nic zmienić. Antenka nie jest moja.
 • Poziom 27  
  Sprawdziłem na drugiej instalacji, w dalszym ciągu nie znajduje programów. Rozumiem, że modulacja to 64, ale S/R ? ile KS/s należy ustawić ?