Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buggy ograniczenie prędkości

Pele777 28 Kwi 2009 12:54 1930 7
  • #1 28 Kwi 2009 12:54
    Pele777
    Poziom 9  

Szukałem na forum, ale nic, chcę zrobić buggy z fiata 126p, oczywiście wszystko własnej konstrukcji. Ale mam problem jak to zarejestrować i w ogóle problem z niebieskimi, więc wymyśliłem żeby założyć jakąś blokadę żeby nie przekroczyć na drodze publicznej 25km/h i wtedy był by jako pojazd wolnobieżny. Tylko jak to zrobić może ktoś wie, ja myślałem na zakładaniu jakiejś blokady ja lewarek zmiany biegów, aby można było tylko na jedynce jechać, a po wjechaniu w teren jakoś to zdemontować. Czy ktoś ma jakiś może inny pomysł?

Z góry dzięki za pomoc!!!

0 7
  • #2 28 Kwi 2009 16:15
    Avatat
    Poziom 26  

Witam!
    Masz tam licznik prędkości? ;)
    Jeżeli tak to możesz go lekko zmodyfikować i na strzałkę podać napięcie, a na kresce 25km/h założyć drucik/gwoździk i na to też podać napięcie - jak strzałka dojedzie do 25km/h to zamknie się obwód i tranzystory wyłączą zapłon/lub siłownik odetnie paliwo.
    Metod jest wiele.
    Pozdrawiam!

0
  • #3 28 Kwi 2009 20:59
    Pele777
    Poziom 9  

Spoko pomysł, a masz może coś mniej skomplikowanego. Ale dzięki za rade, przynajmniej starasz się pomóc.

0
  • #4 29 Kwi 2009 08:58
    Pele777
    Poziom 9  

Halo jest tu jeszcze ktoś z jakimś pomysłem, czy wszyscy komputerowcy?

0
  • #5 30 Kwi 2009 22:07
    jaroquest
    Poziom 11  

ciezko bedzie najlepiej sie trzymac z daleka od niebieskich bo w razie kontroli ciezko bedzie udowodnic ze to jedzie tylko 25 km\h, albo smigac tylko po bezdrozach

0
  • #6 01 Maj 2009 21:05
    Pele777
    Poziom 9  

A na drogach polnych mogli by coś zrobić mi, czy tylko na asfaltowej?

0
  • #7 03 Maj 2009 13:45
    Breżniew
    Poziom 21  

Na każdej drodze publicznej bez względu na nawierzchnię musisz mieć odpowiedniej kategorii prawo jazdy, a pojazd dopuszczenie do ruchu i ubezpieczenie OC .
    Takim sprzętem jak twój i bez prawka możesz jeździć wyłącznie po drogach nie publicznych (prywatnych) i po terenie prywatnym. Tyle na ten temat mówi prawo.
    Tak więc w przypadku kontaktu z policją na polnej drodze może być różnie.

0
  • #8 04 Maj 2009 15:14
    Pele777
    Poziom 9  

Ale jednak zaryzykuję najwyżej się przejadę. Mam prawko na kat. B i A. A na buggy wykupił bym ubezpieczenie jak na pojazdy wolnobieżne i myslę, że może mi się udać skoro dziadeczki po wiosce jeżdzą takimi traktorkami samoróbkami i to wcale nie jedzie tylko 25km/h tylko zdrowo zapierdziela i nawet nie kwapią się ubezpieczenia co niektórzy wykupić, ale to ich sprawa. Tylko że policję może zaciekawić wygląd takiego buggy, ale skoro knstrukcja ograniczała by prędkość do 25km/h to chyba nie powinno być problemu.

Dodano po 3 [godziny] 4 [minuty]:

Oczywiście kierunkowskazy, światła, klakson, jakiś zaczep itd. trzeba by było dorobić bo czasem przyda się jakąś przyczepkę podciągnąć. Może trochę by to przypominało ciągniczek rolniczy, ale bardziej z klatką i terenowy

0