Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podmagnesowanie DC rdzenia spawarki.

28 Kwi 2009 15:50 1410 6
  • Użytkownik obserwowany
    Chciałbym celowo podmagnesować rdzeń w celu zmniejszenia p
    rądu spawania mam buczka i regulacja prądu jest 100-220A pasuje mi jeszcze od 40A-- w góre.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Użytkownik usunął konto  
  • TermopastyTermopasty
  • Użytkownik obserwowany
    Niestety nie moge odwinąć uzwojenia bo jest zalane lakierem.
    Bardzo ładnie spawa ale duże fanty.
  • Pomocny post
    R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Cytat:
    ale duże fanty
    Czyli co? O jakie fanty chodzi ?
  • Użytkownik obserwowany
    Elementy grube.
    Ma diody i dławik ale i tak duży prąd daje .
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Owszem podmagnesowanie rdzenia jest rozwiązaniem , ale limituje to rozwiązanie konstrukcja rdzenia . Uzwojenie tłumiące SEM indukcji winno znajdować się na poprzeczce rdzenia [zakładam że to rdzeń 3-y fazowy]. Poprzeczka winna być dzielona [niestety skutkuje to zmniejszeniem wartości prądu maksymalnego]i na każdej sekcji należy nawinąć cewkę tłumiącą[ łącznie 4 cewki łączone szeregowo].
    W ten sposób uzyskujemy coś na kształt hybrydy transformatora z transduktorem , która niestety ma sporo wad , z których najważniejsza to bardzo ograniczony prąd maksymalny [prąd minimalny przy odpowiednim dobraniu impedancji uzwojenia tłumiącego można zregulować do 20 - 30 amper]
    Skomplikowane to jest ,i ograniczone konstrukcyjne budową rdzenia ,dla tego proponował bym budowę dodatkowej regulacji elektronicznej [łącznie z układem łatwego rozpalania łuku na elektrodzie] bądż też kupno taniej spawarki z ''biedronki''[najprostsze rozwiązanie] .
  • Pomocny post
    R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Nie wiem ile jest zwoji na dławiku, ale jeśli zwiększysz ich ilość, oraz zwiększysz szczelinę na dławiku, to prąd Ci zmaleje -max również / to jest oczywiście półśrodek/. Mając dławik, oraz diody, powinieneś pokusić się o regulację na dwóch diodach i dwóch tyrystorach /jeśli 2-fazowa/. Byłoby prościej niż podmagnesowanie rdzenia.