Mam telewizor LCD Samsunga 32 cale i kablówkę. Wszystko było dobrze dopóki nie został podłączony drugi telewizor CRT (sygnał został rozdzielony) i na niektórych programach lekko śnieży. Nie wiem co jest nie tak bo kiedyś też miałem 2 telewizory podłączone i było ok. Tylko kiedyś były 2 CRT no i mniejsze niż 32 cale. Czy wielkość obrazu ma wpływ na utratę jakości? Mam jeszcze jedno pytanie czy przy wyborze telewizji cyfrowej mogę rozdzielić sygnał na 2 a nawet 3? Bo chciałbym jeszcze do tunera do kompa. Ostatnio jak stroiłem tego LCD to rozstroił się ten drugi. To ma coś wspólnego ze sobą?
Użyj profesjonalnego rozgałężnika np.telmor lub ams.Przyczyną tego zaśnieżenia może być też usterka TV CRT ale nie koniecznie.Najpierw konkretny rozgałężnik.Co do drugiego to tak jak kol.pisał jeden dekoder jeden TV.
Dzięki za wszystkie cenne odpowiedzi A istnieje jakaś możliwość podzielenia sygnału z dekodera? Tak, żeby z 1 dekodera można było oglądać na każdym telewizorze coś innego?
Jak się kupi od razu dwa Linboxy to wystarczy dokupić kabel rs232.
Kobyłka
Cyfra podchodzi bardzo liberalnie do podziału uprawnień w obrębie jednego lokalu/domku. Po prostu to się im opłaca bo większość ludzi wybiera ich platformę ze względu na podział. Rozwiązanie w 100% legalne.
Obecnie podział uprawnień w C+ opiera się na kilku rozwiązaniach :
Spliter > czyli coś takiego Po Kablu lub Radiowo.
Zamontowany kablowy wygląda mniej więcej tak . Czyli w głównym module znajduje się karta abonenta , z modułu wychodzą kable do sztucznych kart w dekoderach. Oczywiście do dekoderów trzeba też niezależny* sygnał sat doprowadzić czyli montaż konwerterów : twin(2),quad(4),octo(8 ).
Spliter można kupić na allegro lub w salonie C+(jeśli oferują , najczęściej mają te drogie radiowe po 400 parę złotych).
>Multirom , nowy wspierany przez C+ sposób podziału. Za dodatkowy odbiornik płaci się 5zł. Rozwiązanie jest wprowadzane na życzenie osób które chciały coś takiego wspartego przez C+. Może być trochę upierdliwe bo co 6 godzin dodatkowa karta musi się spotkać z naszą główną kartą. Jeszcze nie jest wprowadzone ale jest już w broszurach C+. W każdym rozwiązaniu dekoder musi mieć dostęp do niezależnego sygnału sat.
Po RS232 > czyli przy pomocy przedłużacza myszki(stary typ). Niektóre (Linboxy są chyba specjalnie przystosowane do tego)tunery można ze sobą połączyć tym kablem. Jeżeli mamy więcej niż dwa potrzebny jest hub com1. W jednym tkwi karta i leci obsługa na resztę tunków.
Po lanie > dekodery z karta sieciową , wymagany router , rozwiązanie podobne jak przy RS232.
Sharing > jak po lanie tylko stosuje się różne rozwiązania : tuner serwer,komputer serwer , router serwer.
C+ można odbierać na tunerach do niej przystosowanych i na PC (Karta sat + urządzenie do czytania kart abonenckich najczęściej phoenix. Jeśli karta jest w wersji HD a komp ma BluRay to robi nam się małe centrum multimedialne ; nie mówię już o możliwości nagrywania programów). Więc możecie kupić praktycznie dowolny sprzęt.
Przy podziale jest duża wygoda : żonka ogląda swoje , my swoje , dzieciaki swoje (no jeśli mamy 3dekodery i telewizory )
Uwaga każde rozwiązanie lepiej(sharing,lan) lub gorzej(spliter,RS232) umożliwia podział uprawnień poza jednym lokalem. W takim wypadku cały interes staje się nielegalny!
Platformy które można dzielić :
> TNK tak samo jak C+ ale ze względu na śmieszny abonament raczej mało opłacalne
> Polsat w szczególnych wypadkach jeśli wyrwiemy klucze parujące z dekodera (jest 6 typów takich dekoderów , już dawno nie ma ich w dystrybucji). Drogie rozwiązanie(zakup nowych tunerów po ok 400zł) i skomplikowane i chyba nielegalne.
>N-ka > na spliterach z obsługa systemu conax , w Nce część programów jest parowanych czyli nie obejrzy się na innym tunerze niż oryginalny. Te nie parowane można podzielić między kilka tunerów. Rozwiązanie bardzo nie pewne bo lista parowanych kanałów nie jest stała.
*Niezależny sygnał sat , każdy dekoder potrzebuje oddzielnego kabla , nie ma możliwości podziału sygnału SAT z jednego konwertera na kilka tunerów. Są oferowane w sprzedaży rozdzielacze ale się nie sprawdzają! mogą też uszkodzić instalację. Są też przelotki LOOPy w tunerach mają wspólna wadę z rozdzielaczami : Tylko jeden tuner steruje konwerterem i reszta tunerów jest zmuszona odbierać programy tylko z tego transportera na który ustawił główny tuner.
Najlepiej stosować konwertery wielowyjściowe , przy dużych instalacjach stosuje się multiswiche (kaskadowe ich łączenie pozwala na obsługę do 800 i więcej dekoderów(sic!) z jednej anteny (sic!)).
Są też konwertery dwó-satelitowe monoblocki (dwie trąbki) pozwalają na odbiór z HotBird i Astra , wymagana średnica anteny 80-90cm ; przy innych rozmiarach stosuje się zez (właściwie zez jest lepszy od monoblocka).
Jeżeli w ścianie mamy już poprowadzony kabel a chcemy drugi niezależny dekoder potrzebujemy zestawu konwerter twin + konwerter multiband(sumuje dwa sygnały sat i po jednym kablu przesyła do rozdzielacza sygnału->w zestawie) rozwiązanie drogie 400zł + 40zł twin.