Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet WiMax Netia jakość łącza 1Mbit

28 Kwi 2009 16:37 8762 16
  • Poziom 2  
    Siemka. Dzwonilem do neti i zaproponowali mi pakiet Internet 1mb + Lepszy Telefon 50 - WiMAX za 99 zł miesiecznie. I mam pytanie do osob korzystających z takiej opcji jak ten internet sie sprawuje, do jakich prędkosci dochodzi transfer i ogolnie czy sie opłaca czy nie. Pani z obługi klijenta gdy zapytalem jak to bedzie działać odpowiedziała ze w miejscu gdzie mieszkam jest bardzo dobry zasięg i nie bedzię problemów z funkcjonowaniem ale oni zawsze tak mówią :P Z góry dzięki.
  • Poziom 35  
    Jeżeli chciałbyś się dowiedzieć, jakiego "zasięgu" możesz się spodziewać, to raczej powinieneś popytać po swojej okolicy. Trochę nie adekwatne będą opinie dla Ciebie z drugiego końca Polski.
  • Poziom 2  
    Problem w tym ze nikt nie ma takiego internetu :P
  • Poziom 24  
    Kolega ma internet i telefon z netii i jest zadowolony (też wimax, ale inny koniec Polski). Jeśli będziesz miał dobre parametry radiowe to będzie działało.
  • Poziom 10  
    Mam internet z Netii bo TP nie chce mi kabelka dociągnąć. Od roku używam i naprawdę nie narzekam. Transfer sprawdzam i utrzymuje się zawsze w okolicy !M
    Na potrzeby tego postu zrobiłem test wynik poniżej stronka www.dsl.cz

Rychlost připojení k internetu: 820,47 kbit/s
    Rychlost stahování dat: 102,6 kByte/s
    Rychlost odezvy (ping): min 101,467 ms
    max 118,848 ms
    Ø 105,962 ms
    Muszę Ci powiedzieć że dziś odrobinę wolniej działa Bardzo rzadko tak się dzieje
    Płacę za sam net bez telefonu 79zł. Montują Ci antenę na dachu i małą kostkę w domu połączoną kabelkiem ethernetowym z kompem.Musisz mieć kartę sieciową w kompie,ale teraz to ma prawie każdy(chyba że staroć straszny) Dostajesz login i hasło i wszystko .Przez rok miałem 3 razy awarie (u nich na serwerze ) ale po telefonie szybko to usuwali. Miałem już w innej firmie (nie będę im tu robił antyreklamy) też WIMAX i było tragicznie. Możiwość połączenia do Netu tylko po 24 a wdzień 3minuty otwierała sie strona. Jeśli w twojej okolicy jest mało użytkowników WIMAXA Netii (obciążenie serwera)to śmiało możesz to brać Ja jestem zadowolony. Mam możliwość porównania z 2M DSLem w pracy .i różnica jest tylko przy sciąganiu (wiadomo większy transfer).Natomiast otwieranie stron nie widze różnicy.
  • Poziom 10  
    Netia Wimax Warszawa, Piaseczno - Opinie. Zawiodłem się.

Mieszkam w Nowej Woli koło Warszawy.Korzystam z Neti WiMax od lipca 2008 roku. Początkowo było wszystko ok. Pingi w normie (ok. 80-120 ms), no i prędkosć w granicach 1 Mbitach (czasami spadala do 0,75 Mbit). Jednak teraz, mniej wiecej od czerwca 2009 roku prędkosć w ciągu dnia jest PONAD 3-kronie NIŻSZA. Pory z których można korzystać normalnie z internetu to 00:00-8:00. Serwisy takie youtube.com chodzą tragicznie, przy uruchamianiu pobierania pliku nie jest możliwe przeglądanie strony WWW. Żałuje bardzo, że wykorzystując zaufanie klientów do marki operator podłącza nowych klientów, nie zwiększając przepustowości łącza od niego. Zawiodłem się bardzo na operatorze jakim jest Netia. Zwabiony niskimi kosztami abonamentu przy podpisaniu umowy na 3 lata wpakowałem się w niezłe kłopoty. Osobiście polecam skorzystanie z innych lokalnych operatorów (innych niż netia) takich jak Sekocin.Net. Mają umowę na czas nieokreślony a przy obecnym cenniku 1 Mbit przy dużo mniejszych opóźnieniach można mieć za 50 zł. Z własnego doświadczenia stanowczo odradzam instalację tej usługi w tej miejscowości.
  • Poziom 10  
    Do tej pory nic się nie zmieniło....
  • Poziom 9  
    ntzi chyba jesteśmy podpięci do tej samej stacji :D U mnie też teraz net strasznie muli. W dzień mam czasami mniej niż 500kb/s :(

PS. Ja też mieszkam w Piasecznie. U mnie niestety TPSA nie dociągnęła kabla :(
  • Poziom 10  
    i nie dociągnie... bo nieopłaca się dociągać kabel który później może wykorzystywać inny operator. Jest to kwestia zbyt dużej ilości podpiętych użytkowników do jednego nadajnika. Rozmawiałem z siąsiadem. Trzeba dzwonić i zgłaszać. Jak mieli do sąsiada wysłać serwisanta to stwierdzili, że jednak nie ma to sensu, że problem jest już od dłuższego czasu znany... Może masowe wnioski o rozwiązanie umowy ze względu na niedotrzymanie jakości usługi coś zmienią
  • Poziom 28  
    Z tego co ja się kiedyś dowiedziałem to z Wimaxem Netii jest taki problem że kupili dla zastosowań ostatniej mili (do podłączania abonentów) bardzo wąskie kanały. A takie oznaczają niską przepustowość, jak w twojej lokacji nie ma dużo klientów to jest szansa że będzie to działać. Aczkolwiek 99pln miesięcznie to strasznie dużo.
  • Poziom 9  
    Tyle, że znajomy mieszka 400m dalej i ma kabel... :| A Netia mówi, że "pod koniec miesiąca wszystko powinno być dobrze" od... listopada :!: Ostatnio widziałem, że Iplus u mnie działa 1mb-2,5mb... Więc ja osobiście Netię WIMAX odradzam.
  • Poziom 1  
    ja jestem szczesliwym uzytkownikiem wimax od netii i smiga wiec polecam

Dodano po 0 [sekundy]:

ja jestem szczesliwym uzytkownikiem wimax od netii i smiga wiec polecam
  • Poziom 10  
    Przesyłam osiągi (1Mbit - WimaX, Piaseczno). Postaram zrobić jeszcze testy z wieczora kiedy jest większe obciążenie sieci.

Internet WiMax Netia jakość łącza 1Mbit
  • Poziom 13  
    Tak jak napisał kolega EBC41, Netia ma problem z kanałami do anten, które są przeciążone, nie jest to problem ruchu między anteną a użytkownikiem. Rozbudowa tych połączeń jest zbyt kosztowna, więc starają się w miarę możliwości przerzucać ruch między poszczególnymi antenami, ale to wiele nie daje (dlatego też zrezygnowano z prędkości 2mbit dla wimaxa). Wimax jest technologią, w którą niestety netia nie inwestuje, a szkoda, bo w normalnych warunkach jest to dobre rozwiązanie przy braku kabli.
  • Poziom 11  
    A ja mam troszke pytanie z innej beczki a nie chce zakladac nowego tematu. Musze u znajomego pociągnać za wczasu przed skonczeniem remontu kabel na antene wlasnie z netii. Ten kabel to ma byc koncentryk 50 Ohm, czy tak jak gdzies wyczytałem ze anteny od Netii sa tak zintegrowane ze do nich dochodzi sie juz normalnie skrętką. Jak to jest w rzeczywistosci. Wiem ze to netia powinna dac kabel, ale zanim oni przyjdą to znow bedzie kucie itd, wiec we wlasnym zakresie bedzie połozony kabel.

Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Przyłączam się do kolegów z okolic Piaseczna. Wszedłem w Netia WiMax 2Mbit na wiosnę 2008. W pierwszym roku łącze śmigało bez zarzutu w granicach maksymalnych transferów. Obecnie w godz. 17:00-23:00 jeśli osiagam 500kb/s to jest sukces. Jak sąsiedzi pójdą spać (po północy) to i owszem do 2Mb/s wyciąga.
    Widać, że Netia podłączyła zbyt wielu abonentów na stacji bazowej w Piasecznie i po prostu oszukuje swoich klientów. Jeśli ktoś rozważa instalację WiMax w okolicach Piaseczna, to stanowczo odradzam! Obecnie alternatywnie korzystam z mobilnego HSPA, na którym osiągam znacznie lepsze transfery.
    Wszystkim, którzy szukają alternatywy proponuję śledzić wchodzącą technologię LTE.
  • Poziom 10  
    LTE jest bardzo fajna, niestety problemem są mocno ograniczone transfery danych oraz ping. Co mi po 72 Mbitach (teoretycznych, w realiach jest to mniej bo nie zawsze są wolne wszystkie wymagane kanały do takiej prędkości) jak transfer 10 GB mogę wykorzystać w 45 minut. Do tego granie przez internet również bo ping > 150 ms jest nie do przyjęcia. (Swoją drogą strony też ładują się z tego powodu dłużej).
    Uważam, że sama technologia ma jak najbardziej przyszłość bo jest kolejnym krokiem przyspieszającym internet komórkowy. W takiej Japonii to mogą się śmiać z nas polaków, ale myślę, że idziemy w dobrą stronę.

Co do alternatyw to radzę śledzić wiatr. U mnie w okolicy pojawiła się bardzo dobra konkurencja podłączona bezpośrednio do PLIX-a. (2 razy szybsza od Netii Wimax za te same pieniądze). Przymierzam się do nich już od roku. Umowa kończy mi się w maju więc od maja poprawa szybkości Neti WiMAx to będzie również moja zasługa ;) Btw. dziękuję wszystkim byłym abonentom za rozwiązywanie umów. Razem sprawiamy że Netia WiMax jest coraz mniej zje***na, działy obsługi klienta muszą mniej okłamywać ludzi, a ludziska którzy używają internetu do sprawdzania poczty cieszą się Internetem :)

P.S. rzeczy o których piszę i moje odczucia są naprawdę autentyczne. Wypowiadałem sie już w różnych postach, ale w żadnym chyba nie opowiadałem o tym jak osoba z którą podpisywałem oszukała mnie na temat sposobu łączenia się z siecią (mówiła że łączymy się poprostu przez lan, a nie jak w neostradzie podając hasła). Oczywiście okazało się to bzdurą. (tak jak we wszystkch DSL-ach, autoryzacja odbywa się przez PPPoE -> i jeżeli ktoś korzystał ze starej neostrady z takimi większymi modemami podpinanymi pod kartę sieciową to właściwie niczym się nie różni). Druga miła sprawa która mnie spotkała to jakaś 600 zł opłata instalacyjna wraz z pierwszym rachunkiem. Oczywiście została złożona reklamacja. Na moje szczęście nie było nigdzie napisane na umowie o jakichkolwiek kosztach instalacji, a wybrany pakiet mówił o instalacji za 1 zł. Do biura obsługi klienta przestałem dzwonić bo co mi da że powie mi że "Internet już działa dobrze...."