Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saeco Royal Profesional Plus automat do kawy

skil3d 28 Kwi 2009 17:45 3112 3
  • #1 28 Kwi 2009 17:45
    skil3d
    Poziom 8  

Ventillate - taki komunikat widać na wyświetlaczu, automat nie reaguje, tylko
    po wciśnięciu przycisku "gorąca woda" pompa probuje pompować, ale zaraz tylko cicho burczy. Po wejściu w meni i wybraniu "descaling" pompa pracuje, leci woda z rurki pary nawet po jakimś czasie gorąca, przebiega normalne odkamienianie.
    Przepływomierz rozebrałem, jest chyba w porządku
    Proszę pomóżcie co mo0że być tego przyczyną.

Post był raportowany. Literówki poprawiłem

mrhari

• #2 25 Maj 2009 10:06
    darekpawel
    Poziom 17  

Witam - taki komunikat w "Saeco Magic Comfort Plus" oznacza awarię pompy.
    Pompa to model: ULKA EX5 (albo jakoś tak). Można kupić za 50,00...100,00zł.

Myślę, że w tym modelu będzie podobnie...

• #3 01 Cze 2009 07:12
    XAX
    Poziom 21  

Jeżeli podczas pracy pompa się wycisza to znaczy że pompuje i osiąga swoje nominalne ciśnienie.
    Na grzałce kawy masz króciec z zaworkiem do prowadzający wodę do zaparzaczka. Na nim masz mały element w kształcie litry U. Jak się on skrzywi nie wpuszcza wody do zaparzacza.

Może być też zapchany zawór ciśnieniowy na zaprzaczu (na górnym elemencie tłoka).

• #4 18 Lip 2014 15:18
    skil3d
    Poziom 8  

Przyczyną był niesprawny (zakamieniony) zawór wody gorącej, po prostu się nie otwierał, i zbyt wysokie ciśnienie w układzie powodowało wyświetlenie takiego komunikatu. Doraźnie można zdjąć i ponownie założyć przewód wody z zaworu pary, przez co ciśnienie w układzie spadnie i będzie można robić kawę, ale uwaga, po wciśnięciu przycisku gorącej wody ekspres znowu się zablokuje. Przyczyną nie otwierania się zaworu wody może być również spalona cewka zaworu, ale to jest bardzo rzadko spotykane.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME