Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba e-studio 167 czemu nie drukuje dwustronnie

28 Kwi 2009 18:04 2911 7
  • Poziom 13  
    Witam.
    Mam pytanie do znawców Toshiby. E-studio 167, zamontowany dulpex, do tego jeszcze jakaś była płytka montowana na plecach. Maszyna prawidłowo kopiuje dwustronnie, ale nie drukuje dwustronnie. Szukałem w sterowniku i nic tam nawet nie ma. Co ciekawe klient ma taką samą maszynę też z duplexem, kupił ją 1,5 roku wcześniej a potem drugą. Toshibę mam tylko jedną w obsłudze i dlatego pytanie kieruję do Was. Czemu mi to nie chce drukować dwustronnie?
    Nie byłem sprzedawcą urządzenia, przejąłem tylko gwarancję i opieką serwisową i aż mnie kłuje po oczach że maszyna ma duplex a nie drukuje dwustronnie.
    Będę wdzięczny za jakąkolwiek poradę.
    pozdrawiam
  • Poziom 28  
    Kopiarka musi mieć kartę PCL (GA 1190) ma?
  • Specjalista - kserokopiarki
    A czemu do druku dwustronnego musi być GA1190 ?
  • Poziom 28  
    BoBa a bez GA 1190 pójdzie?
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Drukarka GDI drukuje niestety bez duplexu.

Pozdrawiam
  • Specjalista - kserokopiarki
    Kurde, powiem szczerze nigdy nie sprawdzałem. Po tylu latach zawsze Toshiba potrafi mnie zaskoczyć. Sprawdzałem w konfiguracjach, folderach i innych papierach ale nigdzie nie jest jasno napisane.Cóz całe życie człowiek się uczy a i tak głupi umiera :):):)
  • Poziom 13  
    drukarka jest tylko GDI. PCL nie ma . najciekawsze jest rzeczywiście to, że grzebiąc w internecie, tylko na jednej stronce znalazłem wzmiankę, że właśnie PCL jest potrzebny. Nawet jedna z wiodących firm od Toshiby twierdzi, że powinnno działać już po zainstalowaniu samego duplexu.
    No to teraz mam prośbę o podesłanie cenki na ten PCL (na PW), oczywiście do dalszej odsprzedaży.
    Dziękuję za zainteresowanie postem
  • Poziom 28  
    Pamiętaj jeszcze o tym że jak zamontujesz kartę sieciową to stracisz skan. Musisz dokupić jeszcze kość skanera sieciowego.
    Chyba że klient nie potrzebuje tej funkcji

Pozdrawiam