Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MERCEDES A190

antenek 02 Maj 2004 22:58 1823 4
  • #1 02 Maj 2004 22:58
    antenek
    Poziom 19  

witam . pewnego dnia jak to autko wpadło w duza dziure odryglowały sie drzwi . Wydaje mi sie ze komp pokładowy wyłączył sterowanie drzwi , centralny z kluczyka nadal działa ale fabryczny alarm nie zamyka dzwi , jak włączyć ta funkcej ,?? jest to model 1999 r . Klima asr el szyby i lusterka . dodam ze nadal działa przycisk do otwierania i zamykania drzi na desce rozdzielczej , pilot jest w kluczyku ,
    pozdro

0 4
  • #2 04 Maj 2004 13:21
    banan1979
    Poziom 11  

czesc
    Odryglowanie drzwi w momencie "wpadki", przypuszczam ze nastąpiło na skutek zadziałania systemu odryglowujacego w momencie wypadku, takze tu nie ma wg mnie zadnego problemu. A diagnozę usterki nalezałoby przeprowadzić poprzez podłączenie komputera do autka i przeprowadzenie testu, no ale to w serwisie kosztuje ok. 100 (w Łodzi chyba Centrum Serwis MB, o ile maja stanowisko StartDiagnozy). Skonsultuje jeszcze problem, i odezwe sie jutro, moze uda mi sie dowiedziec cos wiecej o problemie
    pozdrawiam
    krzysiek

0
  • #3 05 Maj 2004 23:19
    banan1979
    Poziom 11  

czesc
    Jest tak: pomyslalem jeszcze o jednej rzeczy, smiesznej, no ale od niej wypadaloby zacząć - czy próbowałeś wymienic baterie w kluczyku?? Ja bym od tego zaczął, tym bardziej ze nie wymaga zbyt dużego wkładu.
    Jeśli to nie bateria, to mam jeszcze dwa podejrzenia.
    Po pierwsze bałagan może być spowodowany tym, że moduł sterujacy dostał impuls crash'owy, i wtedy trzebabyłoby jechać do serwisu, podłączyć komputer i wykasować mu wszystkie zapamietane błedy. Być może problem ustąpi ale to jest raczej wątpliwe, tzn. myśle że problem tkwi w czym innym.
    A mianowicie, moze to być uszkodzony moduł sterujący funkcjami drzwi, ale o tym mozemy sie przekonać tylko w serwisie przez podłaczenie komputera i przeprowadzenie testu, czyli podobnie jak wspomniałem powyżej.
    Sam test z wykasowaniem błędów kosztuje ok 70zł, tak czy siak po przeprowadzeniu testu powinno wskazać gdzie leży problem, w jakim module.
    Niestety to jest elektronika, i tu sie nie da rozkręcić modułu i sprawdzic czy wszystko ok, ew. naprawić.
    tu trzeba zapłacic za wskazanie błedu, a potem za odp. moduł.
    To tyle co mogłem narazie dla Ciebie zrobić
    powodzenia

0
  • #4 06 Maj 2004 12:16
    antenek
    Poziom 19  

to napewno nie bateria bo sie fabryczny alarm włącza a dzwi nie zamyka :( . Tak samo jest podczas przekręcenia kluczyka w stacyjce . Auto powinno sie samo zamknąć a tego nie robi . powiem wam ze A190 to wyjątkowo nie udany model . Przynajmniej ten jest jakiś trefny .

0
  • #5 06 Maj 2004 20:18
    banan1979
    Poziom 11  

No nie zupełnie, auto powinno sie zamknąć samo ale dopiero po osiągnięciu pewnej prędkości (przynajmniej tak jest w klasach wyższych). No ale z tym nieudanym modelem, niestety masz racje, A klasa to nie mercedes

0
  Szukaj w 5mln produktów