Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie najlepsze amortyzatory do VW GOLF II 1.3

peter181 28 Kwi 2009 22:16 6473 6
  • #1 28 Kwi 2009 22:16
    peter181
    Poziom 16  

Witam mam takie pytanie jakie by były najlepsze amortyzatory do tego golfa?? gazowe czy olejowe bo zdania są podzielone a chce kupić cos dobrego

Dodano po 3 [minuty]:

chodzi o amortyzatory do tyłu

0 6
  • #2 01 Maj 2009 22:28
    mirekdenisz
    Poziom 10  

Witam
    jedne i drugie są ok ,ja montowałem gazowo olejowe i ok. Na tył dobre będą gazówki.

0
  • #3 19 Lip 2012 11:33
    snowyblues
    Poziom 12  

jedno jest pewne, wiem z autopsji- w Seat Ibiza 1997 1,4

tylko i wylacznie SACHS, sa drogie, ale swietne.
    Mam/mialem juz kilka Ibiz, a czy to golf, czy ibiza- jedno i to samo, wiec mowie -100% Sachs

0
  • #4 26 Sie 2012 00:52
    pikson17
    Poziom 10  

Witam.
    Jeśli tylko finanse na to pozwalają to tolko SACHS i najlepiej gazowe.
    Pozdrawiam.

0
  • #5 26 Sie 2012 14:25
    nojkiewicz
    Poziom 11  

Sachs to nie jest jakiś światowy potentat w amortyzatorach, są dobre ale za cenne niższą możemy mieć coś lepszego, np. KYB (kayaba) japońska firma która zaopatruje w amortyzatory 50% rynku, aut fabrycznych w 2011 roku.
    Co do wyboru firmy trzeba uważać na podróby SACHS-a i Monroe, bo rynek zalewają chińskie tandety, najlepiej zaopatrzyć się w dużej hurtowni np GORDON, InterCars, FOTA, najmniejsze prawdopodobieństwo kupienia tandety.

Olejowe - tłumienie polega na przepuszczaniu oleju przez zawory, w zimie rąbią się nie do ugięcia. Sam golf II jest sztywny jeśli chodzi o tył. więc w lato będzie ok ale w zimie wóz drabiniasty

Gazowe - tłumienie polega na ściśliwości gazu i przepływu przez zawory regulujące, zazwyczaj amortyzatory gazowe są progresywne (co znaczy że czym bardziej ściśniemy amortyzator tym ma większe tłumienie ( olejowe mają to bardzo rzadko) za czym idzie nie dobijemy go tak szybko na naszych polskich drogach, no i co najważniejsze warunki pogodowe nie mają wpływu na działanie amortyzatorów.

Ja we wszystkich moich autach montuje gazowe KYB (kayaba) i nigdy nie miałem z nimi przykrości.

0
  • #6 27 Sie 2012 16:09
    cefaloid
    Poziom 30  

peter181 napisał:
    Witam mam takie pytanie jakie by były najlepsze amortyzatory do tego golfa??

Najlepsze byłyby tanie. By nie podwajać wartosci starego trupa amortyzatorami. Ich długowieczność też nie ma znaczenia kiedy cała reszta i tak się rozleci ca jakiś czas.

0
  • #7 27 Sie 2012 19:49
    balonika3
    Poziom 36  

nojkiewicz napisał:
    Gazowe - tłumienie polega na ściśliwości gazu i przepływu przez zawory regulujące
    I mamy nowy rodzaj amortyzatorów...

0