Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault clio I 98r problem z hamulcami

karbulator_ 28 Kwi 2009 23:04 1200 1
  • #1 28 Kwi 2009 23:04
    karbulator_
    Poziom 9  

Tak naprawdę to przy eksploatacji nie ma żadnych negatywnych objawów, natomiast auto nie przeszło przegląu technicznego z powodu zbyt dużej różnicy w sile hamowania pomiędzy prawym a lewym kołem tylnym (50 % różnicy). Po rozebraniu stanęło na tym że nie ma żadnych widocznych usterek wszystko jak nowe ( auto o przebiegu 35 000 km) czyste bebny bez rantu, szczęki po ok. 5,5 mm grubości, brak wypoceń płynu hamulcowego z cylinderków, cylinderki nie zapieczone, po odpuszczeniu hamulca brak oporów toczenia . Ma ktoś jakiś pomyśł czego dalej szukać? Myślałem że może korektor siły hamowanie , ale po przejżeniu całego układu hamulcowego takowego nie znalazłem. stawiać na pompe hamulcową? Co ciekawe i raczej rzadkie z przodu różnica siły hamowania pomiędzy prawą a lewą stroną wynosi tylko 1%.

0 1
  • #2 28 Kwi 2009 23:13
    domex32
    Moderator Samochody

Po pierwsze to nie w tym dziale, bo to nie elektryka, a po drugie to możesz próbować odpowietrzyć, jeśli nie, to zostaje jeszcze samo regulator który może być uszkodzony, albo zapieczony(Taki element rozpierający szczęki pod cylinderkiem)

0